Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı EN ÇOK TERCİH EDİLEN CİLT NEMLENDİRİCİ ÖNERİLERİ

EN ÇOK TERCİH EDİLEN CİLT NEMLENDİRİCİ ÖNERİLERİ

160
3
En Çok Tercih Edilen Cilt Nemlendirici Önerileri
En Çok Tercih Edilen Cilt Nemlendirici Önerileri

Cilt nemlendirici önerileri her cilt tipi için farklı olarak kullanılmaktadır. Yağlı cilt tipi için ya da diğer herhangi cilt tipi için kullanacağınız ürün birbirinden farklıdır. Ya da karma ciltler için nemlendirici içerikleri ve kullanımı diğer ciltlerden farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden nemlendiricileri kullanmadan önce bir dermatoloğa giderek ya da kendiniz araştırarak cildinizin tipini öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde nemlendiriciler cildinize yararlı değil zararlı olabilir.

Nemlendiriciler Neden Kullanılır ve Kullanımı Bizlere Neler Sağlar?

İsminden de anlaşılacağı gibi nemlendirici kullanımı cildin nemini arttırır ya da dengeler. Cildin nemindeki dengelenmesi ise bizlere pek çok büyük avantaj sağlıyor. İlk olarak bu sayede insanlar ciltlerinde ki nem oranınındın doğacak sorunların önüne geçiyor. Bu sayede ciltlerde oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçiliyor. Ayrıca insanların en büyük cilt sıkıntılarından olan sivilce, siyah nokta, kırışıklık ve gözenek oluşumu da yine cilt tipine uygun olarak kullanılan nemlendiriciler ile önlenebiliyor. Piyasada su bazlı nemlendirici ya da krem şeklinde nemlendirici gibi pek çok farklı ürün farklı cilt tipi için satılmaktadır.

En Çok Kullanılan Nemlendirici Önerileri

  1. Günlük kullanıma uygun olan ve kullanıcıların neredeyse hepsinin memnun kaldığı Kihel’s Ultra Facial Cream her cilt tipi için çokça kullanılmaktadır. Kihel’s nemlendirici hem yüzde koku yapmıyor hem de yüzde herhangi bir ağırlık hissi oluşmasının önüne geçiyor.
  2. CeraVe nemlendirici en meşhur nemlendiricilerden bir tanesi. Gece yatarken kullanılan bu krem cildinizin sabaha hazır olmasını sağlarken cildinizin nemlenmesinde de önemli bir rol oynuyor. Ayrıca özel formülü sayesinde cildinizin yapış yapış olmamasını sağlıyor. Dudak bakımı için de son derece önemli bir krem olan CeraVe, dudakların yumuşamasına da yardımcı oluyor. Dudak bakım rutinlerinizde kullanabileceğiniz diğer ürünler için “EN ÇOK TERCİH EDİLEN DUDAK BAKIMI ÖNERİLERİ” yazımızı inceleyebilirsiniz!
  3. Karma ciltler için en iyi nemlendirici hangisi sorusuna en çok La Roche Posay markası cevap olarak verilmektedir. Normal ciltler için de çokça tercih edilen La Roche Posay nemlendirici hiçbir şekilde koku barındırmıyor ve içerdiği formülü sayesinde cildin hemen nemlendiriciyi emmesini sağlıyor. Uygun bir fiyatı olan bu nemlendirici ayrıca sivilce çıkma ihtimali olan ciltler için de kullanılıyor.
  4. Avene Cicalfate nemlendirici bir yandan cildi temizlerken bir yandan da cildinizi onarmanız için sizlere yardımcı oluyor. Kuru ve hassas cildi olan kişilerin çokça tercih ettiği Avene gül hastalığına yakın olan ciltlerin bir numaralı tercihi oluyor.
  5. Nivea Soft Nemlendirici krem herkesin bildiği fakat genel olarak kuru ciltlerin tercih ettiği bir nemlendiricidir. Ayrıca Nivea Soft diğerlerinin aksine vücut dışında neme ihtiyaç duyulan bölgelerde de kullanılmaktadır. Nemlendirici önerileri arasında Nivea Soft ek olarak makyaj altına da kullanılmaktadır.

3 YORUMLAR

Comments are closed.