Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı EN ÇOK TERCİH EDİLEN DUDAK BAKIMI ÖNERİLERİ

EN ÇOK TERCİH EDİLEN DUDAK BAKIMI ÖNERİLERİ

130
1
EN ÇOK TERCİH EDİLEN DUDAK BAKIMI ÖNERİLERİ
EN ÇOK TERCİH EDİLEN DUDAK BAKIMI ÖNERİLERİ

Dudak bakımı önerileri ile dudaklarınızın canlı, parlak ve güçlü bir görünmesini sağlayabilirsiniz. Dudaklarımız özellikle kış aylarında soğuktan dolayı pul gibi dökülmeye başlayabilir. Yaz aylarında da sıcağın etkisini dudaklarımızda oluşan kurumalardan fark edebiliriz. Dudak bakımı evde çok kolay bir şekilde sağlanarak oluşan ya da oluşacak tüm sorunları halledilebilir. Özellikle çok fazla makyaj yapan kişilerin dudak bakımlarına normal insanlardan çok daha fazla önem göstermesi gerekmektedir.

Dudak Bakımı Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Dudak bakımı için herhangi bir ürün kullanmadan önce bazı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Örneğin kurulukların önüne geçmek için çok rüzgarlı ya da çok soğuk yerlerde durmaktan kaçınmalısınız. Çünkü alacağınız önlemler bu durumlar için yetmeyebilir. Diğer yandan ise sigara ve alkol tüketimi de dudaklarda renk değişikliğine ve kuruluğu sebep olmaktadır. Eğer dudak bakımınızı tam olarak ve eksiksiz tamamlamak istiyorsanız sigara ve alkolden kesinlikle uzak durmalısınız. Ayrıca bu ikili dudaklarda ölü hücrelerin de artmasına sebep olmaktadır.

Dudak Bakımı Önerileri Nelerdir ve Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudak peelingi evde çok rahat bir şekilde dudaklarınıza yapacağınız bir bakımdır. Gece yatmadan önce peeling işlemini dudaklarınızı uygulayarak dudaklarınızın kısa zamanda kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Ayrıca sabahları yumuşak bir bez ile peelingi temizleyerek dudak üzerindeki ölü hücreleri de temizleyebilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınız takdirde dudaklarınızın daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bol su içmek de dudak bakımınız için atacağınız basit adımlardan bir tanesidir. Kullanacağınız krem ya da nemlendirici gibi ürünlerin etkisi bol su tüketimi ile daha da artacaktır.

Dudakların en çok ihtiyacı olan E vitaminini sürerek dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu sayede dudaklarınız hem daha yumuşak olacak hem de daha fazla yeni hücre üretecektir. Dudak bakımı bitkisel yollar ile de yapılmaktadır. Aloe Vera ile dudak nemlendirme işlemi bitkisel bakımın en iyi örneklerinden bir tanesidir. Bu işlem doğal aloe vera yapraklar ile yapılabilir. Ya da aloe vera içeren nemlendiriciler ile gerçekleştirilebilir. Ayrıca limon gibi doğal asitleri de azar azar dudaklarınıza sürerek bitkisel ve doğal çözümlerden bir diğerini yapabilirsiniz.

Dudak maskesi makyaj yapsanız da yapmasanız da yatmadan önce kesinlikle kullanmanız gereken bir üründür. Genellikle uzun saatler dudak kaldığı için bu maskeler geceleri kullanılmaktadır. Dudak bakımı önerileri arasında bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta dudaklarınızı güneşten koruyacak krem kullanmaktadır. Çünkü güneş ışınları önlem alınmazsa uzun süre vücuda gelmesi halinde zarar vermektedir. Bu nedenle yaz-kış güneş bakımını bir rutin haline getirmelisiniz. “En Çok Tercih Edilen Güneş Koruyucu Önerileri” yazımızla cildiniz için en doğru güneş kremini de seçebilirsiniz!

1 Yorum

Comments are closed.