Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı EN ÇOK TERCİH EDİLEN GÜNEŞ KORUYUCU ÖNERİLERİ

EN ÇOK TERCİH EDİLEN GÜNEŞ KORUYUCU ÖNERİLERİ

373
1
En Çok Tercih Edilen Güneş Koruyucu Önerileri
En Çok Tercih Edilen Güneş Koruyucu Önerileri

Güneş koruyucu kremler günümüzde hem erkeklerin hem de kadınların çok fazla tercih etmesi gereken bir bakım ürünüdür. Çünkü insanların büyük bir kısmı ya işlerini sabah hallediyor ya da sabahları güneşe maruz kalıyor. Hal böyle olunca da güneş vücudumuza normalinden çok daha fazla etki ederek cildimizde bazı sorunları ortaya çıkarıyor. İnsanlar ciltlerinde bir sıkıntı yaşamamak için cildine göre piyasadaki en iyi güneş kremi markasının arayışına giriyor. Fakat bazı insanlar ise güneş kremi konusunda seçici davranmak yerine ellerine geçen ilk kremi sürebiliyor.

Güneş Kremlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Güneş kremi ya da güneş ışını koruyucu kullanmadan önce güneşin cildimizde ortaya çıkarabileceği sorunları iyi anlamamız gerekiyor. Dudak kuruluğu, erken yaşlanma, kırışıklık, siyah nokta ve bunlara benzer daha pek çok sorunun ortaya çıkmasında güneş ışınlarının büyük bir etkisi vardır. Bunlara ek olarak güneş ışınları cilt kanserine kadar büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Ayrıca bu sorunları önlemek için kullanacağınız kremlerin cilt tipinize de uyması gerekmektedir. Doktor tavsiyesi güneş kremleri arasından cildinize uygun olanları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ülkemizde En Çok Tercih Edilen Güneş Koruyucu Önerileri

Güneşten korunmak için farklı ciltler için ve farklı amaçlar için pek çok koruyucu krem bulunmaktadır. Bu kremleri kullanmadan önce cilt tipinizi iyi analiz etmeniz gerekir. Aksi takdirde kremler cildinize yarar sağlayacağına zarar verebilir.

  1. Solante güneş kremi hemen hemen her cilt modeli için SPF 50 + güneş kremi çıkarmıştır. Oldukça kullanışlı olan Solante aynı zamanda pigment oluşumunun da önüne geçen bir kremdir.
  2. Nivea güneş kremi de kadın ve erkeklerin en çok tercih ettiği bakım kremlerinden bir tanesidir. Hem uygun fiyatı hem de çok yönlü kullanımı ile cildinizi zararlı güneş ışınlarından derinlemesine korur.
  3. Lancaster Sun Sensitive güneş kremi 50 faktör özelliği bir yandan sizi güneşten korurken bir yandan da cildinizde oluşabilecek kızarıklık ve tahrişin de önüne geçiyor. Ayrıca düzenli bir şekilde Lancaster kullanarak cildinizi hassaslaştırabilir ve sağlıklı bir bronzlukta kazanabilirsiniz.
  4. Nuxe Güneş kremi oldukça yaygın kullanılan bir kremdir. Çünkü Nuxe yaşlanma karşıtı, leke görünümünü engelleyen ve cildi nemlendiren çok yönlü bir güneş kremidir. Güneş koruyucu kremlerin cildi nemlendirmesi de son derece önemlidir. Bu, kremin etkinliğini artıracaktır. “EN ÇOK TERCİH EDİLEN CİLT NEMLENDİRİCİ ÖNERİLERİ” yazımızla bu nemlendiricileri de keşfedebilirsiniz!
  5. Yüz için güneş kremi tavsiyesi arıyorsanız Nuxe markasını kesinlikle kullanmalısınız.
  6. La Roche Posay Anthelios güneş kremi güneş koruyucu kremler arasında en yüksek koruma etkisine sahip kremlerden bir tanesidir. Güneşe ek olarak hava kirliliğinden de cildinizin etkilenmesini önlemektedir.

1 Yorum

Comments are closed.