Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı EN İYİ DOĞAL CİLT TEMİZLEME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

EN İYİ DOĞAL CİLT TEMİZLEME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

447
0
EN İYİ DOĞAL CİLT TEMİZLEME YÖNTEMLERİ NELERDİR?
EN İYİ DOĞAL CİLT TEMİZLEME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

En iyi cilt temizleme yöntemleri ile cildiniz için hem köklü bir bakım yapabilir hem de cildinizde ortaya çıkacak sorunlar için tedbir alabilirsiniz. Erkek ve kadınların oldukça dikkat etmesi gereken cilt temizliği maalesef oldukça ikici plana atılan bir konudur. Bakım ürünleri bu temizlik için fazla tercih edilse de evde derinlemesine cilt temizliği yapmakta oldukça mümkündür. Ayrıca evinizde çok kolay temiz edeceğiniz ürünler cilt temizliği için son derece etkili sonuçlar ortaya çıkabilir.

Cilt Tiplerinde Temizlik Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakım ürünleri ile cildinizi temizlerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta cildinizi iyi tanımak olacaktır. Çünkü her cilt tipi için kullanmanız gereken bakım ürünü birbirinden farklıdır. Yağlı cilt temizleme ile diğer ciltleri temizleme yöntemleri birbirilerinden oldukça farklı gerçekleşir. Bu yüzden cilt tipinize uygun ve tamamen doğal bileşenler içeren bakım ürünleri kullanarak bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Örneğin kuru cilt temizleme seçenekleri için seçeceğiniz yanlış seçimler cildiniz pul gibi dökülmesine sebep olabilir. Kuru cildinize en uygun tavsiyeler için “ Kuru Cilt Bakım Önerileri” yazımızı inceleyebilirsiniz!

Doğal Yollar ile Cilt Temizleme Yöntemleri

Cildinizdeki kirleri ve siyah noktaları temizlemek için kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden bir tanesi limondur. Yüz ve boyun bölgesine limon suyunu masaj şeklinde sürerek 10 dakika beklemeniz gerekir. Daha sonra ise ılık su ile tüm bu bölgeleri temizleyebilirsiniz. Limon çok asidik olduğu için göz çevresine sürülürken dikkat etmek gerekir. Ayrıca çok hassas ciltler için limon pek önerilmez. Limon kullanımından sonra bölgelerdeki nemi arttırmak için salatalık keserek cildinizde kısa bir süre bekleyebilirsiniz.

Günlük yüz temizleme yollarından bir tanesi de baldır. Balın iyi geldiği sıkıntıları yazmamıza gerek yok. Cildinizin nemli olması siyah nokra ve toksin temizliği için oldukça önemlidir. Bal da cildinizi nemlendirerek bu temizliğin sağlanması için size yardımcı olacaktır. Balı yüzünüze iki günde bir sürebilirsiniz. Cildinize sürdüğünüz balın kurumasının ardından çok soğuk olmayan bir su ile temizleyebilirsiniz. Evde derinlemesine cilt temizliği için bir diğer öneri ise limon suyu ve karbonat karışımıdır. 1’er tatlı kaşığı olarak bu ikiliyi karıştırarak akne, sivilce ve leke gibi sorunların olmasını engelleyebilirsiniz.

Profesyonel derinlemesine cilt temizliği için bir diğer önemli doğal ürün ise 2 tatlı kaşığı toz ceviz ve yağsız yoğurttur. Bu karışım özellikle mat ve solgun ciltlerin temizliğinde oldukça kullanılmaktadır. Bu karışım bir yandan cildi temizlerken bir yandan da cildinizdeki ölü hücrelerin gitmesini de sağlayacaktır. Cilt temizleme yöntemleri arasında çok tercih edilen bu yöntemi haftada bir kez kullanabilirsiniz.