Ana Sayfa Bakım Göz Altı Kırışıklığına Bitkisel Çözümler

Göz Altı Kırışıklığına Bitkisel Çözümler

85
0
goz_alti_kirisiklari_

Cildimizin en ince tabakaya sahip bölgelerinden birisi de göz altı çevresidir. Yaşlanmanın belirtileri olan kırışıklıklar ilk 30’lu yaşlarda göz altı çevresinde görülür. Göz altı kırışıklığı, her insan için çok can sıkıcı bir durumdur. Çünkü göz altı kırışıklığı insana yaşlanmaya başladığını hissettirir. Yaşlanıldığını gösteren göz altı kırışıklığını durdurmak için yoğun çaba sarf edilir. Evde kolayca bulabileceğiniz doğal ürünlerle göz altı kırışıklığına karşı koyabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda yaşlanmanın ilk belirtisi olan göz altı kırışıklığına evde yapacağınız tarifleri anlatacağız. İyi Okumalar!

Göz Altı Kırışıklığına Karşı Mucizevi Maske Tarifleri

1-) Yumurta Akı Maskesi

yumurta_faydalari_

Vücut sağlığımız için faydası sayılmakla bitmeyen yumurta, vitamin, protein, fosfor ve asit bakımından zengin içeriğe sahiptir. Cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olan yumurta, göz altı kırışıklığının giderilmesinde etkili bir üründür. Yumurtanın akını kullanarak hazırlayacağınız maskeyi düzenli olarak kullanımında, göz altı kırışıklığında azalma meydana geldiğini fark edeceksiniz.

Yumurta Akı Maskesi İçin Gereken Malzemeler

Bir adet yumurta akı,
Yarım yemek kaşığı rendelenmiş havuç
Bir çay kaşığı Aloe Vera

Yumurta Akı Maskesi Yapılışı ve Kullanımı

Bir kap içine yumurta akı ve rendelenmiş havucu koyduktan sonra, iyice karıştırın. Karışımın içine Aloe Verayı ekleyin, yeniden karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra buzdolabında 1 saat bekletin. Hazır olan yumurta akı maskesini, maske öncesinde temizlediğiniz yüzünüze sürüp 25 dakika bekledikten sonra, yüzünüzü soğuk su ile temizleyin. Haftada 1 veya 2 defa düzenli kullanımında göz altı kırışıklığının azaldığını fark edeceksiniz.

2-) Havuç Maskesi

havuc_faydalariA, C, K vitamini, asit bakımından zengin bir içeriğe sahip olan havuç, vücutta kaybolan minerallerin yerine koyarak göz sağlığına yardımcı olur.  Göz sağlığa faydalı olan havuç ayrıca cilt için oldukça faydalı bir besindir. Antioksidan ve A Vitamini deposu olan havuç, cilt hücrelerinin sağlığını koruyup, yeni hücrelerin oluşumuna katkı sağlayarak yaşlanmanın belirtisi olan göz altı kırışıklığını azaltmaya yardımcı olur. Havuç maskesinin düzenli kullanımı sonucunda, göz altı kırışıklığında azalmayı fark edeceksiniz.

Havuç Maskesi İçin Gereken Malzemeler

3 adet havuç
İki çay kaşığı badem yağı

Havuç Maskesi Yapılışı ve Kullanımı

Bir soyacak yardımıyla havuçların dış kabuğunu soyup, katı meyve sıkacağında suyunu sıkın. Hazırlanan havuç suyunun içine iki çay kaşığı badem yağı konulduktan sonra soğuması için 1 saat buzdolabında bekletin. 1 saat sonra buzdolabından çıkaracağınız maskenizi göz altı çevresine masaj uygulayarak sürebilirsiniz. 20 dakika bekledikten sonra ılık su yardımıyla yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Havuç maskesini haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

3-) Salatalık Maskesi

salatalik_faydalari_

Diyet listelerinin vazgeçilmez ürünlerinden birisi de doyurucu, besleyici salatalık, A, B1, C, H vitaminleri bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Zengin içeriğe sahip olan salatalık, cildi besleyip, tazelik ve parlaklık kazandırmasından dolayı göz altı kırışıklığının giderilmesine yardımcı olur. Düzenli kullanımda göz altı kırışıklığında azalmayı fark edebileceksiniz.

Salatalık Maskesi İçin Gereken Malzemeler

1 adet orta boy salatalık

Salatalık Maskesi Yapılışı ve Kullanımı

Salatalığı soyduktan sonra rende makinası kullanarak posası çıkacak şekilde rendeleyin. Posasını çıkardığınız salatalığı buzdolabında iki saat soğumaya bırakın. Buzdolabında soğuyan salatalık posasını yüzünüze ve göz altına sürebilirsiniz. Salatalık maskesini yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz. Salatalık maskesini haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

4-) Muz Maskesi

muz_faydalari_

Mutluluk hormonu sağlayarak mutluluk hormonu salgılamasında etkili olan muz, A, C Vitaminleri konusunda oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Cilt bakımı konusunda sıkça tercih edilen muz, cilt hücrelerini yenileyerek cildi parlaklaştırır ve güzelleştirir. Cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olacak muz maskesinin düzenli kullanımında, göz altı kırışıklığında gözle görülür bir şekilde azaldığını fark edebileceksiniz.

Muz Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

2 adet orta boy muz
3 çay kaşığı gül suyu

Muz Maskesi Yapılışı ve Kullanımı

Bir kap içine koyduğunuz 2 adet orta boy muzu, çatal veya kaşık yardımıyla iyice ezip bebeklerin yiyeceği şekilde püre haline getirin. Püre haline getirdiğiniz muzun için 3 çay kaşığı gül suyunu ekledikten sonra iyice yedirerek karıştırın. Buzdolabı içinde 1 saat beklettikten sonra, maske öncesinde temizlemiş olduğunuz yüz ve göz altı bölgesine masaj uygulayarak sürün. Sürdükten sonra 30 dakika bir bekleme süresinden sonra, soğuk su ile durulayabilirsiniz. Muz maskesini haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

5-) Lahana Maskesi

lahana_faydalari_

Kalp sağlığını koruma konusunda en büyük yardımcılarımızdan olan lahana, A, C, K vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Zengin vitamin içeriğine sahip olan lahana, ciltte leke, iltihaplanma oluşumunu engelleyip, göz altı kırışıklığının giderilmesine yardımcı olur. Düzenli olarak lahana maskesi kullanımı ile göz altı çevresinde oluşan kırışıklığın gözle görülür şekilde azaldığını fark edebileceksiniz.

Lahana Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

3 adet orta boy lahana yaprağı
2 çay kaşığı bal

Lahana Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

3 adet orta boy lahana yaprağını su içinde iyice yıkadıktan sonra, katı meyve sıkacağı kullanarak suyunu çıkartın. Suyunu çıkardığınız lahananın içine 2 çay kaşığı bal ekledikten sonra karıştırın. Hazırladığınız maskenizi buzdolabından 30 dakika beklettikten sonra, maske öncesinde yıkadığınız yüz ve göz altı bölgesine masaj işlemi yaparak uygulayabilirsiniz. Lahana maskesini yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra soğuk ile durulayabilirsiniz. Lahana maskesini haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.