Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı Gözenek Sorunu Yaşayanlara Mucizevi Etkili 5 Cilt Bakım Formülü

Gözenek Sorunu Yaşayanlara Mucizevi Etkili 5 Cilt Bakım Formülü

123
0
gözenek_nedir_

Gözenek sorunu herkes tarafından sıklıkla yaşadığı bir cilt problemi haline gelmiştir.  Tüm kadın ve erkeklerin ortak sorunu haline gelen gözenek sorunu, kişide özgüven sorunu yaşamasına neden olabilir. Psikolojik ve fiziksel olarak kişinin özgüvenini kazanması için, cilt bakımına ağırlık vermesi gerekir. Bu sebepten dolayı gözenekli bölgeyi devamlı temiz tutup, bu soruna uygun ürünler kullanmalıdır. Örneğin; gözenek sıkılaştırıcı maskeler, gözenek kapatıcı kremler ve gözenek için maskeler bunların başında gelmektedir. Bugün ki yazımızda, gözenek sorunu yaşayanlara özel 5  adımda gözeneklerden kurtulmalarını sağlayacak cilt bakım formülü hazırladık. Keyifli okumalar ve bakımlı günler dileriz.

Gözenek Nedir?

Gözenek bilimsel olarak, cildimizde yer alan kıl kökü kesecikleridir. Ciltte yer alan bu küçük keseler, cildin rahat hava alarak genç ve parlak durmasını sağlar.

Kıl köklerinde mevcut olan bu gözenekler, cildin alt tabakasında bulunan vücut sıvılarının, cildin üst tabakasına çıkarak yağ akışının devam etmesini sağlar. Böylelikle cildiniz daha genç, renkli ve parlak gözükür.

Parlak, canlı ve genç duran cildin sırrı gözeneklerden geçmektedir. Doğru ve sürekli temizlenen ciltte gözenek sorunu yaşanmamaktadır. Böylelikle cilt doğal parlaklığına ve renkliliğine kavuşmuş olur.

Gözenek Neden Olur?

Gözenekler belli sebeplerden dolayı, gözeneklerde büyümeler meydana gelebilir. Bunun en büyük nedeni gözenek küçültücü ürünlerin kullanılmamasıdır. Bunun akşam işten veya dışarıdan geldiğimizde mutlaka cildi sıkılaştıran ürünler kullanmalıyız. Böylelikle gözenek tıkanmalarının önüne geçmiş oluruz. Eğer gözenek sıkılaştırıcı ürünler kullanmazsak göz sorunlarımız daha fazla büyür.

Gözenekli Ciltler İçin 5 Adımda Cilt Bakım Formülü

Cildi Derinlemesine Temizleyin

Cildimiz gün boyunca hava kirliliği ve gece terlemelerinden dolayı, gözenek sorunu ortaya çıkar. Bu sorunla baş edebilmek için cildi çok iyi bir şekilde temizlemek gerekir. Bu nokta da dikkat edilmesi gereken en önemli şey, cildi derinlemesine temizlemek suretiyle kirden ve yağdan arındırmaktır. Bu aşama da gözenek sıkılaştırıcı ürünler kullanılmalıdır. Bu ürünlerin başında gözenek sıkılaştırıcı sabunlar ve gözenek sıkılaştırıcı tonikler gelmektedir. Bahsedilen ürünler gözenek temizleyici ürünler açısından oldukça faydalıdır.

Hafta da Bir Peeling İyi Gelir

Bakımlı ve sağlıklı bir cilt her geçen gün kendini yeniler. Bu sebepten dolayı ciltte ölü hücreler birikir. Böylelikle ölü hücreler gözeneklerimizi tıkayabilir. Cildin arınmasını sağlamak için, gözenek sıkılaştırıcı peelingler kullanmak iyi bir seçimdir. Gözenek sıkılaştırıcı peelingleri cildinizde tahrişlik hissi bırakmaması için haftada iki kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Cildinizi Besleyin

Cildinizi besleyen ve aydınlatan gözenek sıkılaştırıcı tonikler mevcuttur. Gözenek sıkılaştırıcı ürünlerden olan tonikler, cilt bakımının olmazsa olmazlarındandır. Her cilt tipinin yapısına göre gözenek sıkılaştırıcı tonikler vardır. Eğer cildiniz kuruysa nemlendiren ve canlandıran tonikleri, eğer yağlı yada karma bir cildiniz var ise, sebum üretimini dengeleyen gözenek sıkılaştırıcı tonikleri tercih edebilirsiniz Gözenek sıkılaştırıcı sabun ile cildinizi kir ve yağdan arındırdıktan sonra bir pamuk yardımıyla gözenek sıkılaştırıcı toniği cildinize güzelce yedirebilirsiniz.  Bu sayede cildiniz nefes alarak gözenekleriniz kirden ve yağdan arınmış olur.

Cildinizin En Çok İhtiyaç Duyduğu Şey Nemlendirici

Yüz İster karma, ister kuru ister yağlı cilt olsun her cilt tipinin ihtiyacıdır nemlendirici. Cildinizin esnekliğini ve yumuşaklığını korumak için cildinizi olabildiğince nemlendirmelisiniz. Cildinizi gözenek sıkılaştırıcı ürünler ile temizleyip yağ ve kirden arındırdıktan sonra, mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Gözenek sıkılaştırıcı kremler ile cildinizi yumuşatarak daha canlı ve ferah bir görüntü elde edebilirsiniz.

Maskesini İhmal Etmeyin

Gözenmek temizleyici maskeler, gözenek sıkılaştırma tedavisinde kullanılması gereken gözenek sıkılaştırıcı ürünlerin başında gelmektedir. Haftada 1 veya 2 kez kullanmanız yeterli olacağı gözenek temizleyici maskeler cildinizi derinlemesine onarır. Evde kendi başınıza rahatlıkla yapacağınız maskeler kullanım açısından da oldukça kolaydır.