Ana Sayfa Cilt Bakımı Gündüz Bakımı CİLTTE EN İYİ GÜNDÜZ BAKIMI NASIL YAPILIR

CİLTTE EN İYİ GÜNDÜZ BAKIMI NASIL YAPILIR

145
1
CİLTTE EN İYİ GÜNDÜZ BAKIMI NASIL YAPILIR
CİLTTE EN İYİ GÜNDÜZ BAKIMI NASIL YAPILIR

Sabah Cilt Bakımı En İyi Nasıl Yapılır?

İnsanlarda cilt bakımı sabah cilt bakımı ve akşam bakımı olarak iki farklı şekilde gerçekleştirilir. Çünkü cildimiz sabah ve akşam farklı etkilere maruz kalır. Buna verilecek en iyi örnek güneştir. Cildimiz sabah güneşe maruz kalırken akşam ise maruz kalmaz. Bu yüzden sabah ve akşam cilt bakımı yapılırken yapılacak işlemlerde bu tarz etkenler dikkate alınır. Ayrıca sabah ve akşam olarak ayrı bakım yapmamız cildimizin sağlığı ve görünümü açısından da önemlidir.

Sabah Bakım Yapmak Neden Önemlidir?

Akşam cilt bakımı yapılırken daha hassas ve yumuşak bir bakım yapılır. Fakat sabahları insanlar çok daha fazla dış etkene maruz kaldığı için cildi sabahları bu etkenden korumak oldukça önemlidir. Güneş cildimize tüm gün etki ederek hem cildimizde hem de vücudumuzun farklı noktalarında büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca insanlar sabahları daha fazla toz ya da benzer etkenler sabahları cildimize çok daha fazla etki eder. Güneş gibi etkenler bakım yapılmadığı takdirde cilt kanseri ya da leke oluşumu gibi pek çok sorunu tetikleyebilir. Bu yüzden sabah ve akşam cilt bakımı nasıl olmalı sorusu iki farklı şekilde sorulmakta ve uygulanmaktadır.

Sabah Cilt Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar

Cilt bakımı sadece kimyasal ürünler ile ya da ilaçlar ile yapılmaz. Bu konuda verilecek en iyi örnek sud kullanmaktır. Sabahları su içerek hem cildinizi canlandırabilir hem de sindirim sistemi gibi diğer konularda da kendinize iyilik yapabilirsiniz. Daha sonra ise cildiniz için su bazlı ve yatıştırıcı etkiye sahip olan temizleyiciler ile yüzünüzü temizleyerek sonraki adımı atabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra ise tonik kullanabilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir tonik kullanarak cildinizin pH değerini dengelemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bu işlemleri akşam cilt bakımı rutini için de yatmadan önce gerçekleştirebilirsiniz. “EN İYİ GECE CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ NELERDİR?” yazımızdaki adımlarla da gece cilt bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz!

Tonik ile cildinizi dengeledikten sonra yine cilt tipinize uygun serum kullanarak cildinizi güçlendirebilirsiniz. Masaj olarak uyguladığınız serumu eğer cildinizde bir sorun yaşıyorsanız ona uygun da seçebilirsiniz. Daha sonra ise nemlendiriciyi cildinize yine masaj yaparak uygulamalısınız. Cildinizin nemlendirici emdiğine emin olana kadar masaja devam edebilirsiniz. Nemlendirici sabah ve akşam cilt bakımı için de her cilt tipi için önerilmektedir.

Daha sonra ise dudaklarınız için uygun bakım ürününü kullanarak dudaklarınızı güneş ve benzeri etkilerden koruyabilirsiniz. Dışarı çıkarken ise en az 30 SPF güneş kremini güneş görecek her yerinize sürmelisiniz. Güneş sabah cilt bakımı yapmanın başlıca sebeplerinden bir tanesidir. Ayrıca bu kremi sık sık vücudunuza sürerek de ileri dönemlerde sorun yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

1 Yorum

Comments are closed.