Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı Hayallerinizdeki Sağlıklı Kirpikler İçin Neler Yapılmalı

Hayallerinizdeki Sağlıklı Kirpikler İçin Neler Yapılmalı

115
0
kirpik_bakimi_nasil_yapilir_

Kirpikler yüzümüze ve ifademize anlam veren bir parçamızdır. Kirpikler özellikle gür ve uzun olduğu zaman ifadelerimize derinlik katmaktadır. Bu sebepten dolayı uzun ve dolgun kirpikler tüm kadınların hayallerini süsleyen bir durumdur.  Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak, sanılanın aksine oldukça kolaydır. Dolgun kirpiklere sahip olmak için medikal yöntemler bulunduğu gibi, işlem gerektirmeyen evde yapılmış doğal kirpik bakımı gibi, bakımlar yaparak da kısa sürede dolgun ve derin ifadeler katan kirpiklere sahip olabilirsiniz.  Bu  gün ki yazımızda sağlıklı ve gür kirpiklere sahip olmak isteyenler için, Kirpik bakımı ve işlemleri hakkında bilgiler derledik. Hepinize Keyifli okumalar dileriz!

Kirpikleri Çoğaltmak İçin Ne Yapılmalı?

kirpik_bakimi

Kirpikleri gürleştirmenin bir çok alternatif yöntemi vardır. Bunların başında evde doğal kirpik bakımları, kirpik lifting uygulamaları ve ipek kirpik işlemleri gelmektedir. Saymış olduğumuz bu üç yöntemde zahmetsiz ve acısız bir şekilde yapılmaktadır. Kirpiklerinizi gürleştiren ve derin ifadeler katan bu uygulamaları yaptıktan kısa bir süre sonra, anında sonuç alabilirsiniz.

Evde yapmış olduğunuz doğal kirpik bakımları ile kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Güçlenen kirpikler daha sağlıklı ve daha gür gözükecektir. Böylelikle bakışlarınızda derin bir anlam oluşacaktır. Bunun için çok paralar harcamanıza gerek yoktur. Ayrıca acısız ve ağrısız olan bu bakımı düzenli bir şekilde yaptığınız taktirde, kısa sürede mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Medikal güzellik işlemlerinden olan kirpik lifting, kirpiklerinizi yay gibi göstermesinin yanı sıra aynı zamanda da, gür ve bakımlı durmasını sağlar. Gün içinde asla rimele ihtiyaç duymayacağınız bu işlem sonrasında, dakikalar içinde mükemmel  kirpiklere kavuşabilirsiniz. 2.5 3 ay kalıcı olan bu işlem gerekli bakımları yaptırıldığı taktirde daha fazla da kalıcı olabilir.

Diğer bir medikal güzellik işlemlerinden olan ipek kirpik en zahmetsiz ve pratik işlemlerin başında gelmektedir. Kirpiklerinizin her gün, günün her saatinde rimelli ve yapılıymış gibi durmasını kim istemez. Öyleyse bu işlem tamda size göre bu işlem sayesinde rimel ve benzeri kozmetik işlemlere ihtiyaç duymayacaksınız. Yaptırmış olacağınız bu işlemi işinde uzman kişilere yaptırarak daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kirpik Lifting Nedir?

kirpik_lifting_nedir_

Çoğumuzun merak ettiği konulardan olan kirpik nasıl uzatılır? sorusu günümüzde artık çok kolaylıkla cevaplandırılan konuların başında gelmektedir. Kirpik lifting doğal kirpiklere zarar vermeden, daha bakımlı ve  yay gibi kirpiklere dakikalar içinde kavuşulmasını sağlar. Acısız, ağrısız ve zahmetsiz  bir şekilde yapılan bu işlem sayesinden günün her anı rimelli ve kıvrılmış gibi görünen kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik Lifting Ne İşe Yarar?

kirpik_lifting_nasil_yapilir_

Kirpik Liftingin asıl amacı kirpiklere kimyasal ürün kullanmadan, kirpiklere kökten uca bakım yapılmasını sağlamaktır. Bu bakım sayesinde güçsüz ve seyrek kirpikleri, kökten uca güçlendirerek  daha kıvrımlı ve daha hacimli görünmesini sağlar. Acısız ve ağrısız olan bu işlem kirpiğe keratin ve vitamin takviyesi yapılması olarak da bilinmektedir.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

kirpik_lifting_ne_ise_yarar_

Kirpik Lifting uygulaması yapılırken ilk olarak, kirpik çizginize paralel olarak bir ped yapıştırılmaktadır. Ardından kirpikleriniz özenli bir şekilde geriye doğru taranmaktadır. Tarama işleminden sonra oluşan bu kirpik kıvrımını korumak için, özel solüsyonlar sürülmektedir. Solüsyon sürülen kirpikler 15-20 dakika boyunca bekletilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kirpiklerin tek tek taranıp, solüsyonun kirpiklere eşit bir şekilde dağıtılmasıdır. Ardından kirpiklere keratin yüklemesi yapılarak işlem sonlandırılıyor

İpek Kirpik Nedir?

ipek_kirpik

İpek kirpiğinde yapılış amacı kirpik liftingin yapılış amacıyla aslında aynıdır. Temelde birbirine benzeyen işlemlerdir. İpek kirpik yapılış bakımından kirpik lifting ile ayrılmaktadır. İpek kirpik yapılırken, kendi doğal kirpiğinize paralel olarak kirpik eklemesi yapılmaktadır. İstediğiniz yoğunlukta yapılan kirpikler medikal yapıştırıcıyla kendi doğal kirpiğinize yapıştırılmaktadır. Yapılan işlem 1 ay kalıcı olmakla beraber yapım aşaması 1.5 saat sürmektedir.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır?

ipek_kirpik_nedir_

Öncelikle bu işlem işinde profesyonel kişiler tarafından yapılmalı. Yoksa istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Öncelikle kişiye en ideal ipek kirpik yoğunluğuna karar verilmeli. Ardından kirpikler güzelce taranarak işleme başlanır . İşlem yapılırken 2 farklı boyuttaki kirpik boyutu kullanılmaktadır. Kısa kirpikler gözün iç kısmına yerleştirilirken, uzun kirpikler ise gözün dış kısmına yerleştirilmektedir. Kirpikler yerleştirilirken medikal yapıştırıcıyla yapıştırılarak, işlem son bulur.

Kirpik Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Aman Maskara Temizliğine Dikkat!

kirpik_temizliği_

Makyaj kalıntıları cildinizde kalması ne kadar zararlıysa kirpiklerde de makyaj kalıntısı kalması o kadar zararlıdır. Bu yüzden yatmadan önce kirpiklerinizi mutlaka makyajdan arındırın. Aksi halde kirpiklerinizin nefes alamayarak güçsüzleşir.

Takma Kirpiklerdeki Tehlikeye Dikkat Edin

takma_kirpik_

Takma kirpikler kısa yoldan kirpiklerinizi gür ve bakımlı gibi göstermesi açısından, oldukça iyi bir seçenek gibi gözükse de aslında oldukça tehlikelidir. Uzun süreli kullanımlarda kullanılan kirpik yapıştırıcısı kirpiklerin dökülmesine neden olabilir. Bu yüzden kirpikleri sadece özel günlerde kullanmak için sınırlandırmalısınız.

Makyajınızı Dikkatli Bir Şekilde Çıkarın

kirpik_bakimi

Makyajınızı çıkarırken kirpiklerinizde iyi temizlendiğinden emin olun. Aksi halde makyaj kalıntısı kalan kirpiklerde dökülmeler olabilir. Hindistan cevizi yağı gibi kirpik bakım yağlarını kullanarak kirpiklerinizden kolay bir şekilde makyaj kalıntısını çıkarabilirsiniz.

Kendi Kirpik Bakımı Yağınızı Kendiniz Yapın

kirpik_serumu_

Böylelikle içeriğinden emin olduğunuz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Böylelikle kirpiklerinize zarar vermez ve dökülmelere neden olmaz. Evde yapacağınız kirpik serumu sayesinde kirpikleriniz daha sağlıklı ve gür gözükecektir.

Örneğin;

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı argan yağı
  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı biberiye yağı

Yapılışı

Öncelikle kirpiklerinizi iyice temizleyin. Küçük bir kavanoza yukarıdaki tüm yağları belirtilen miktarda koyarak karıştırın. Ardından bir rimel şişesine aktarın. Düzenli bir şekilde kullandığınızda kirpiklerinizin uzadığını göreceksiniz.