Ana Sayfa Bakım İçinde Salisilik Asit Bulunan Ürünler Nelerdir?

İçinde Salisilik Asit Bulunan Ürünler Nelerdir?

83
0
salisilik_asit_

Cilt güzelliğini ve sağlığını korumak için ihtiyaç duyduğumuz mineral, vitamin, asitler bulunmaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu asit ihtiyaçlarından birisi de salisilik asittir. Cilde oldukça faydaları bulunan salisilik asit bulunan ürünler nelerdir? Bu yazımızda cildinizin ihtiyaç duyduğu salisilik asit ihtiyacını karşılayabileceğiniz bazı ürünleri sıralıyoruz. İyi okumalar.

Salisilik Asit Faydaları

Yağda çözünebilme özelliğine sahip olan salisilik asit, cilt sağlığı ve güzelliği için oldukça tercih edilen faydaları çok olan asit türüdür. Salisilik asitin, cilde faydaları şu şekilde sıralayabiliriz; 
 
Yağ ve suda kolayca çözünebilen salisilik asit, cilt gözeneklerine nüfuz ederek, cildin gözenek görünümünü arındırır. Gözeneklerden arınan cilt daha pürüzsüz görünür, 
Ciltte siyah nokta oluşumunu engellemeye yardımcı olur, 
Ciltte oluşan ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olur, 
Cildin yağ dengesini koruyarak, sivilce ve akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur, 
Ciltte oluşabilecek leke ve kırışıkların giderilmesinde etkilidir.

İçinde Salisilik Asit Bulunan Ürünler

Salatalık
salatalik_faydalari_

Kabakgiller familyasında olan salatalık, içeriğinde yüksek miktarda su barındırdığı için oldukça tercih edilen bir sebzedir. Sağlığa olan faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz salatalık, cilt sağlığımız için birçok faydası olan salisilik asitte içeriyor. Yüz maskelerinin vazgeçilmez tercihlerinden olan salatalığı, mevsiminde günlük 2-4 adet tüketerek cildinizin ihtiyacı olan salisilik asit miktarını karşılayabilirsiniz.

Greyfurt
greyfurt_faydalari_

Sedef otugiller familyasında olan greyfurt, yüksek C vitamini ve güçlü antioksidan özelliği nedeniyle kış mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden birisidir. Vücut sağlığı için oldukça faydalı olan greyfurt, salisilik asit bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir. Mevsiminde günlük 1 adet greyfurt tüketerek cilt sağlığınızın ihtiyacı olan salisilik asit miktarını karşılayabilirsiniz.

Karpuz
 karpuzun_faydalari_.

Yaz mevsiminin en çok tercih edilen meyvelerin başında gelen kabakgiller familyasında olan karpuz, zengin c vitamini, folik asitten dolayı vücut sağlığı için oldukça faydalıdır. Vücut sağlığına faydalı olan karpuz, ayrıca cilt sağlığı için önemli olan salisilik asit bakımından da zengin içeriğe sahiptir. Mevsiminde günlük 1-2 orta dilim karpuz tüketerek cilt sağlığınızın ihtiyacı olan salisilik asit miktarını karşılayabilirsiniz.

Kayısı
kayisinin_faydalari_

Yaz mevsiminin çokça tercih edilen ürünlerinden birisi de Rosaceae familyasında olan kayısı, içeriğindeki vitamin, mineraller sayesinde vücut sağlığı için oldukça faydalıdır. Diyet listelerinin vazgeçilmez ürünlerinden olan kayısı, ayrıca cilt sağlığı için faydaları bulunan salisilik asit bakımından da zengin bir içeriğe sahiptir. Mevsiminde günlük 8 adet kayısı tüketerek cilt sağlığınız için gerekli olan salisilik asit miktarını karşılayabilirsiniz.

Fıstık
fistik_faydalarii_

Tatlıların vazgeçilmez ürünlerinden birisi de sakız ağacıgiller familyası fıstık, vitamin, mineral deposu özelliği sayesinde sedef hastalığı gibi cilt hastalıkların yanı sıra birçok faydası bulunmaktadır. Salisilik asit bakımından oldukça zengin olan fıstık, ciltte sivilce ve akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Günlük 30 gram fıstık tüketerek, cilt sağlığınız için gerekli olan salisilik miktarını karşılayabilirsiniz.

Kabak Çekirdeği
 kabak_cekiderdegi_faydalari_

Diyet listelerinin vazgeçilmez ürünlerinden birisi de Cucurbitaceae familyasında olan kabak çekirdeği, vücut sağlığı için oldukça faydalı bir üründür. İçeriğindeki salisilik asit özelliği sayesinde kabak çekirdeği, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak cildin daha genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Her gün bir avuç içi kadar kabak çekirdeği tüketerek, cilt sağlığınız için gerekli olan salisilik asit miktarını karşılayabilirsiniz.

Limon
limon_faydalari_

Kış mevsiminde grip hastalığına karşı sıkça başvurduğumuz sedef otugiller familyasında olan limon, bağışıklık sistemini güçlendirerek oluşabilecek hastalıklara karşı korur. Vitamin, mineral, asit deposu olan limon, cilt bakımı için de sıkça başvuruluyor. Limon salisilik asit bakımından zengin olduğu için cildi temizleyip, daha parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Mevsiminde günlük 1 adet limon tüketerek, cilt sağlığınız için gerekli olan salisilik asit miktarını karşılayabilirsiniz.