Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı KIRIŞIKLIK BAKIMI NASIL YAPILIR VE NELER ÖNERİLİR?

KIRIŞIKLIK BAKIMI NASIL YAPILIR VE NELER ÖNERİLİR?

268
1
Kırışıklık Bakımı Nasıl Yapılır ve Neler Önerilir?
Kırışıklık Bakımı Nasıl Yapılır ve Neler Önerilir?

Kırışıklık bakımı yaş ve cinsiyet fark etmeksizin geniş bir gruptaki insanların başlıca sorunlarından bir tanesidir. Çünkü bu sorun çok farklı sebeplerden dolay pek çok insanda ortaya çıkabiliyor. Erken yaşta alın kırışıklığı olarak ya da orta yaşlarda göz çevresinde oluşmaya başlayan kaz ayağı gibi pek çok şekilde karşımıza çıkabilir. Derin kırışıklıklara kesin çözüm gibi durumlar olmasa da yapacağınız bakımlar sayesinde bunların görünümü azaltabilir diğer kırışıklıkları ise tamamen bitirebilirsiniz. Göz çevresi bakımlarınızda yapmanız gerekenleri “GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR VE YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?” başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz!

Kırışıklar Neden Ortaya Çıkar ve Kırışıkları Tetikleyen Şeyler Nelerdir?

Kırışıklık ciltlerin üst tabakasındaki dokularda bulunan liflerde meydana gelen bozulmalar sonucu ortaya çıkar. Bu yüzden gerek dış etkenler gerek iç etken kırışıkların meydana gelmesine sebep olabilir. Dış etkenlerden sinir ve stres kırışıklık konusunda insanların en büyük sorunudur. Çünkü bu duygular sadece manevi olarak değil fiziksel olarak da insanlara zarar verir. Yanlış bakım ürünü kullanmak ya da cildinize uygun olmayan ürün kullanımı, alkol, güneş ve sigara gibi etkenler sonucu da cildinizde kırışıklık olabilir.

Kırışıklık Bakımı Yapılırken Dikkat Edilecek Önemli Noktalar

Cilt kırışıklığı nasıl giderilir sorusunu ilaçlarla çözmeye başlamadan önce doğal yollara başvurmalısınız. Bu konuda ilk ve en kolay başlama aşaması yüz yıkamaktır. Yüzünüzü her gün bol su ile yıkayarak kırışıklıklara karşı ilk adımı atabilirsiniz. Diğer bir yandan insanlar her gün güneşe çıkmakta ve güneş de insanlarda kırışıklıklara sebep olmaktadır. Cildinize uygun bir güneş kremini cildinize sık sık (en az iki saatte bir) güneş olmasa bile sürmelisiniz. Bu sayede sadece kırışıklıklardan değil kanser riskini de azaltmış olacaksınız.

Anında kırışık giderici krem kullanarak anlık çözüm bulsanız da bu kremler ilerleyen dönemlerde sizlere zarar verebilir. Bu yüzden doğal kremleri tercih ederek oluşabilecek sorunların önüne geçebilirsiniz. Sağlık beslenme, sağlıklı uyu, daha stres ve daha fazla su tüketimi kırışıklıkların azalmasını sağlayacaktır. Doğal yollar ile alacağınız önlemler cildinize hiçbir zarar vermeyecektir. Aksi takdir kullanacağınız ürünlerin vücudunuzda bir yan etki yapmayacağının garantisi yoktur. Yüzünüzdeki pH dengesi için yıkama işleminden sonra tonik sürebilirsiniz.

Ayrıca nemlendirici kullanmak kırışıklık ve daha pek çok konuda yardımcınız olacaktır. Cildinize uygun olmasına ve günde en az iki kere kullanmanız size yeterli olacaktır. Ayrıca bazı nemlendiricilerin içerisindeki bileşenler güneş ile etkisiz hale geldiği için bunlar gece kullanmaya özen göstermelisiniz. Kırışıklık bakımı hayatınızdan başlayarak ve doğal yollar ile çözebileceğiniz bir sorundur. Bu yüzden sosyal hayatınızı da düzene sokarak bu sorundan kurtulmaya başlayabilirsiniz.

1 Yorum

Comments are closed.