Ana Sayfa Bakım RETİNOL NEDİR VE NEDEN KULLANILIR?

RETİNOL NEDİR VE NEDEN KULLANILIR?

206
2
Retinol nedir ve neden kullanılır?
Retinol nedir ve neden kullanılır?

Retinol nedir sorusu özellikle son dönemlerde cilt bakımı ile alakalı insanların yaptığı araştırmalar sonrası çokça merak edilen bir soru olmuştur. Dünyanın önde gelen cilt bakımı markaları yaptıkları araştırmalar ile ürünlerine artık Retinol eklemeye başlamıştır. Retinol özünde A vitamininin formlarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Kısa zamanda kullanan kişilerde büyük bir değişime sebep olan kullanan kişilerin büyük beğenesini kazanan bu A vitamini formu son dönemlerde yaşlanma karşıtı bakım kremlerinde çok fazla karşımıza çıkmaktadır.

Retinol Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Yaşlanma karşıtı ürünler son dönemlerde oldukça popüler olmuş ve bu alanda yapılan araştırmalar oldukça artmıştır. Retinol krem olarak bu araştırmaların bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Retinol, epidermal dokunun kendini yenilemesi için ve vücuttaki A vitamini eksikliğinin giderilmesi için en uygun formlardan bir tanesidir. Retinol ilk olarak akneleri azaltmak için kullanılmaya başlanmış olsa da günümüzde Retinol ve kolajen içeren kremler daha çok cildin yaşlanmasını önlemek amacı ile kullanılmaktadır. Yaşlanma karşıtı bakım ile ilgili diğer önerileri incelemek için “Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerileri” yazımızdan size en uygun uygulamaları seçebilirsiniz!Retinol Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Retinol Nedir ve Nerelerde Kullanılır?Günümüzde cildin yaşlanmasını engellemek adına kozmetik üreticileri pek çok ürün üzerinde araştırmalar yapmıştır. Ürünlerin bazıları bu konuda kullanılacak seviyede çözümler ortaya çıkarmış olsa da Retinol kadar kesin sonuçlar veren ve vücuda ekstra yararlar sağlayan bir ürün bulunamamıştır. Bu yüzden Retinol günümüzde bu alan üzerinde kullanılan en yararlı ve en kullanışlı yaşlanma karşıtı ürün olarak dikkat çekmektedir.

Retinol Kullanmak Cilde Nasıl Yararlar Sağlar?

Retinolun bu kadar tercih edilmesinde cilde ve vücuda sağladığı ekstra yararlar da dikkat çekiyor. Retinol içeren kremler ciltteki sebum dengesini sağlayıcı özellikler göstermektedir. Sebum dengesi sağlanan ciltlerde ise akne oluşumu ortadan yavaş yavaş kalkmaya başlamakta ve bu sorun en sonunda tamamen ortadan kalkmaktadır. Ayrıca Retinollü kremler ya da diğer ürünler donukluk, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi cilt sorunlarının tedavisi için kullanılan bir diğer önemli cilt sorunlarıdır.

Uzmanlar yaptığı araştırmalar ile Retinol ile geliştirilmiş cilt bakımı ürünlerinin kullanımının zamanla cilt dokusundaki görünümün iyileşmesini ve aynı zamanda cilt tonunu eşitlemeye de yardımcı olduğunu açıklamışlardır. Bu yüzden de Retinol özellikle kadınların çokça tercih ettiği bir ürün olmuştur. Retinol nedir sorusundan sonra insanlar bu ürünleri ne zaman kullanması gerektiği konusunda da sorular sormaktadır. Uzmanlar Retinol ile güçlendirilmiş ürünlerin insanların 30’lu yaşlardan sonra kullanılması gerektiğini belirtmiştir. Diğer bir yandan da bu ürünlerin vücutta etkili olması için gece yatmadan önce kullanılması gerektiğini de ayrıca belirtilmiştir.

2 YORUMLAR

Comments are closed.