Ana Sayfa Bakım Saç Tellerini Daha Kalın Göstermek İçin Küçük İpuçları

Saç Tellerini Daha Kalın Göstermek İçin Küçük İpuçları

122
0

Özellikle kadınların olmazsa olmaz parçalarından biri olan saçlar, her zaman bakım ve sağlıklı görünmelerini isterler. Kusursuz ve sağlıklı saça sahip olmak isteyen kadın ve erkekler, saçları daha dolgun ve sağlıklı görünmesi için birçok işlem ve bakım ürünü kullanmaktadırlar. Bu bakım ürünlerden ve işlemlerden verim alamayan birçok kişi, çaresiz bir şekilde durumu kabullenirdi. Saçlarınızın olduğundan daha dolgun ve hacimli görünmesini istiyorsanız bu yazımız tam size göre. İnce telli saçlara sahip iseniz ve baş döndüren dolgun saçlara nasıl sahip olabilirim diyorsanız, “Saç Tellerini Daha Kalın Göstermek İçin Küçük İpuçları” yazımızı sizler için derledik. Keyifli okumalar. Bakımlı bir hafta sonu geçirmenizi dileriz!

İnce Telli Saç Nasıl Olur?

ince_telli_saclar

İnce telli saçlar kalın ve orta kalınlıktaki saçlara göre, seyrek bir yapıya sahiptirler. Dermatologlara göre ince telli saçlarda, medula adı verilen bir iç yapının eksik olduğunu söylemektedir. Medula denilen bu yapı saçlara hacim ve kalınlık veren bir yapıdır. Bu özelliklerdeki saçlar genelde düz, pürüzsüz ve açık renkte olabilirler. Kolay şekil alabilen ince telli saçlar, bakımı oldukça kolay ve rahattır.

Dolgun Saç Nasıl Olur

kalın_telli_saclar

Kalın telli saçlar çoğu kişinin hayalini kurduğu bir saç türüdür. Bu saç türünde medula yapısı fazla olduğundan dolayı, saç olduğundan daha kalın ve hacimli görünür. Bu özellikteki saçlar genel olarak koyu renkte olup aynı zamanda dalgalı olabilirler. Zor şekil alan saçların bakımı da oldukça zor ve uğraş gerektiren bir durumdur.

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır?

kalin_telli_sac_nedir

Birçoğumuz saçlarım çok seyrek ve ince telli ne yapmalıyım? diye düşünmektedir. Bu düşünceden sıyrılmak için birçok çözüm yolu vardır. İnce telli Saçlara kalınlık efekti vermek, en bilinen yöntemlerin başında gelmektedir. Saça kalınlık efekti verirken saçı dolgun gösteren şampuanlar ve saçı dolgun gösteren spreyler kullanabilirsiniz. İnce telli saçları kalınlaştırmak için kullanılan tüm tüyolar şu şekildedir.

1-Açık ve Koyu Renkler İle Oynayın

kalin_telli_sac_nasil_olur

İnce telli saçlara kalınlık efekti kazandırmak için diplerini açık renk uçlara doğru koyu renkler kullanarak daha efektif bir görüntü kazandırabilirsiniz.

2-Acil Durumlar İçin Pudra Kullanın

sac_pudrasi_nedir

Hem ince telli saçları kalınlaştırmak, hem de yağlanmış saçların yağını hafifletmek için saçları dolgun gösteren pudralar oldukça iyi bir seçimdir. Saç diplerinize yavaş ve dikkatli bir şekilde döktükten sonra, saçlarınıza masaj yaparak dağıtın böylelikle saçlarınız anında dolgunluk kazanacaktır.

3-Saçlarınızı Kısa Kullanın

ince_telli_saçlar_için_yöntemler

Saçlar uzadıkça kırılmaya, yıpranmaya ve koparak dökülmeye başlar. Bu sebepten dolayı saçların daha sağlıklı ve bakımlı olması için saçlarınızı belli aralıklarda kısaltarak daha gür ve dolgun gözükmesini sağlayabilirsiniz.

4- Açık Renkli Saça Geçiş Yapın

İnce_telli_saclar_icin_dogal_yöntemler

Açık renkli saça geçmek her ne kadar saçı yaksa da ince telli saçları kalınlaştırmak için en önemli çözüm yollarından birisidir. Saç açtırma işlemlerinde saç pulcukları da açıldığından dolayı saçlar daha kalın gözükür. Saçın tümüne olmasa bile aralarına atacağınız açık renk tonlar saçınıza kalınlık efekti verir.

5-Saç Köpüklerine Bir Şans Verin

sac_kopugu_ne_ise_yarar

Saçlarınızı daha kabartıp hacim vermek için Köpük formundaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Saçlarınıza kökten uca sürerek kurumasını bekleyin kuruduktan sonra aradaki farkı saniyeler içinde fark edeceksiniz.

6- Saçlara Ters Yönde Isı Verin

ince_telli_sac_

Saçlarınızı duştan çıktıktan sonra kuruturken, kafanızı öne doğru eğerek saçınızı kurutmaya çalışın. Bu saçınızın daha kalın ve gür gözükmesini sağlayacaktır. Böylelikle ince telli saçlarınız da doğal bir kalınlık oluşacaktır.

7-Saçlarınızda Doğal Dalgalar Yaratın

dalgali_saclar

İnce saçlıların ortak sorunlarından olan düz saç sorunu, saça daha yapışık bir görüntü yaratarak saçların olduğundan daha ince gözükmesine neden olur. Saçınıza vereceğiniz doğal dalgalar ile saçlarda doğal bir kalın saç efekti oluşacaktır. Saçlarınıza yaptığınız maşayı hafif bir şekilde tarakla tarayarak su dalgası görüntüsü yaratabilirsiniz.

8- İnce Saçların Kurtarıcısı Kuru Şampuanlar

dalgali_sac

Saç pudrası görevini gören kuru şampuanlar, ince telli saçlar için ideal çözümlerden birisidir. Saçları dolgunlaştırırken aynı zamanda, saçta var olan fazla yağıda emerek, saçta  temiz bir görüntü yaratır.