Ana Sayfa Cilt Problemleri Göz Altı Morlukları Göz Altı Sorunları İçin Mucizevi Çözüm; Göz Atlı Maskeleri

Göz Altı Sorunları İçin Mucizevi Çözüm; Göz Atlı Maskeleri

73
0
Göz_alti_sorunları

Göz altı problemleri günümüzde en çok rastlanılan cilt sorunlarının başında gelmektedir. Bunun temel sebebi olarak yorgunluk, yoğun iş hayatı, stres ve buna benzer sebepler sayabiliriz. Saydığımız nedenlerden dolayı oluşan Göz morlukları ve göz altı torbaları gibi sorunlar, yaş farketmeksizin tüm yaş gruplarında gözükmektedir. 30’lu yaşlardan itibaren daha sık görünen bu cilt sorunu, belli cerrahi müdahalelerin yanı sıra doğal ama basit yöntemler ile de geçebilir. Bu gün ki yazımızda ise, sizler için evde kendi göz altı maskenizi nasıl hazırlarsınız, cildinize en uygun göz altı maskesi nedir? gibi merak edilen tüm soruların cevabını yanıtladık. Herkese keyifli okumalar dileriz!

Göz Altı Sorunları Nelerdir?

göz_alti_problemleri_nelerdir_

Son dönemlerde sıklıkla rastlanan göz altı sorunları, bir çok yaş grubunda görülmesine rağmen ilerleyen yaşlarda sıklıkla rastlanan bir cilt problemidir. Yaşa bağlı olarak daha çok çoğalan bu göz altı sorunları, cilt altı yağ dokusu içeriğindeki kolajen miktarının azalmasından dolayı cilt esnekliğini kaybeder böylece göz altı sorunları baş gösterir. Bu cilt sorunları; sık tuz tüketimi, uykusuzluk, stres, yoğun tempolu iş hayatı gibi sorunlardan dolayı baş göstermektedir. Saydığımız sebeplerden dolayı baş gösteren göz altı sorunlarına İlerleyen yaşlarda yakalanmamak için, şuandan itibaren cildinize uygun göz altı bakımını yapmalısınız. Böylelikle ilerleyen yaşlarda hiç bir göz altı sorunu yaşamamız olursunuz.

Göz Altı Sorunları Nasıl Geçer

göz_alti_problemleri_nelerdir_

Göz altı sorunlarına çare olabilecek bir çok tedavi yöntemi vardır. Bunların başında medikal estetik cerrahisi gelmektedir. Medikal estetik cerrahisi yöntemiyle göz altı sorunlarınıza kalıcı çözümler sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra basit ve etkili çözümlerle de göz altı sorunlarından kurtulmanız mümkündür.

Örneğin göz altı sorunlarınız için soğuk kompresler uygulamak, uyku sürenizi arttırmak, güneşe çıkarken güneş kremi kullanmak bunların başında gelmektedir. Buna ek olarak uygun maliyetli ve hızlı çözüm sunan göz altı maskelerini kullanmak, zahmetsiz ve kesin çözümler sunmaktadır.

Göz altı maskelerini seçerken cildinize uygun göz altı maskesini seçmelisiniz. Aksi halde bir fayda sağlamayabilir ve göz altınızda yağ bezelerinin oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden dolayı cildinizi iyi tanımalı ve cildinize en uygun göz altı maskesini seçmelisiniz.

Göz Altı Maskesi Nedir?

göz_alt_problemleri

Göz altı sorunlarıyla baş etmek için kullanılan en uygun ve etkili çözümlerden birisidir göz altı maskeleri. Göz altı maskeleri, göz altı çevresini nemlendirirken aynı zamanda yenileme, aydınlatma ve parlatma etkisi de göstermektedir. Aynı zamanda hızlı ve kesin etki ettiği için çoğunlukla tercih edilen ürünlerdendir. Göz altı maskeleri diğer maskelerden ayrılan en önemli noktası ise, göz altı çevresine uygulandığı için hassas ve göz yakmayan formüllerinin oluşudur.

Göz Altı Maskesi Ne İşe Yarar?

göz_alti_bakimi

Göz altı maskeleri, ilerleyen yaşların vermiş olduğu göz altı sorunlarına etki eder. Etki ederken ki en önemli odak noktaları göz altı çevresini nemlendirirken aydınlık ve sıkı bir görüntü kazandırmaktır. Göz altına hemen etki eden bu maskeler, göz altında 30’lu yaşlardan sonra oluşan ince çizgi görünümünü giderirsek daha dolgun ve genç görüntü sağlar. Bu sebeplerden dolayı göz altı maskeleri kullananlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Buna ek olarak C vitamini içeren göz altı maskeleri, göz altında oluşan morlukları absorbe ederek hafiflemesini sağlar. Böylelikle göz altı torbalarını ve şişkinliklerin giderilmesine de yardımcı olmuş olur.

Göz Altı Maskesi Çeşitleri

  • Jel Göz Altı Maskeleri
  • Kağıt Göz Altı Maskeleri
  • Silikon Göz Altı Maskeleri

Evde Kolaylıkla Hazırlayabileceğiniz Göz Altı Maskesi Tarifleri

Anında Etki Eden Yaş Maya Maskesi

bal_maskesi_

Malzemeler

1 çay kaşığı yaş maya

1 çay kaşığı süt

1 çay kaşığı bal

Derin bir kap

Yapılışı

Derin kabın içerisine öncelikle 1 çay kaşığı yaş mayayı koyuyoruz. Ardından kabın içerisine, 1 çay kaşığı ilave ediyoruz. Daha sonra 1 çay kaşığı balı da ilave ettikten sonra macun kıvamını alana kadar karıştırıyoruz. Hazır olan maskeyi haftada 3 kez olmak üzere düzenli bir şekilde kullanıyoruz. 30 dakika beklettiğimiz maskemizi önce pamukla silip ardından ılık su ile yıkıyoruz

8 hafta boyunca uygulandığı taktirde gözle görülür bir iyileşme olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Göz Altı Morluklarına İyi Gelen Maske

Kahve ve Zerdeçal Maskesi

türk_kahvesi_maskesi_

Malzemeler

  •  1 tatlı kaşığı zerdeçal
  • 5 çay kaşığı Türk kahvesi

Yapılışı

Türk kahvesini kısık ateşte bir miktar pişirin. Pişen kahveyi soğuması için buzdolabına kaldırmalısınız. Buzdolabından çıkardığınız Türk kahvesinin içine 1 tatlı kaşığı zerdeçal ekleyip iyice homojen bir karışım olması için karıştırın. Yüz pedini ikiye ayırarak yüzünüze maske şeklinde sürün 1 saat bekleyin ardından ılık su ile durulayın. Düzenli kullanımda göz altı morluklarınızın iyileştiğini göreceksiniz