Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı Göz Kırışıklığına Dakikalar İçinde Hızlı Çözümler

Göz Kırışıklığına Dakikalar İçinde Hızlı Çözümler

117
0
göz_alti_maskeleri_

Göz altı kırışıklığı sorunları, son zamanlarda çokça karşılaştığımız cilt sorunlarının başında gelmektedir. Uykusuzluk, stres gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan göz altı kırışıklıkları cildimizin yorgun ve hastalıklı görünmesine neden olur. Yorgun görünmemize neden olan bu cilt sorunu, medikal estetik işlemlerinin yanı sıra doğal yollarla da geçebilir. Bu doğal işlemler bazen uzun süre de sonuç verebileceği gibi, bazen de çok kısa zamanda sonuçlar vermektedir. Bugün ki  yazımız da ise göz kırışıklığında hızlı sonuçlar elde edebileceğiniz bu bakımları sizler için derledik. Hepinize keyifli okumalar dileriz.

Göz Kırışıklığına Hızlı Çözümler

Salatalığın Mucizevi Etkisi

salataligin_faydalari_

Salatalık göz altlarında ciddi bir etkisi vardır. İçeriğindeki A ve E vitamini sayesinde göz altlarına genç bir görüntü kazandırırken aynı zamanda da morarmaların ve torbalanmaların da önüne geçmektedir. Cilde doğal bir canlılık katan salatalık maskesi, Göz altında oluşan ödemi atarak şişlikleri en aza indirir. Böylelikle sizi güne canlanmış ve sağlıklı bir şekilde hazırlar.

Salatalık maskesini yaparken öncelikle salatalıkları güzelce soyun. Ardından soyduğunuz salataları bir kaba alarak, püre şekline gelene kadar ezin. Sonra üzerine biraz bal ekleyerek krem kıvamı elde edene kadar karıştırın. Son olarak elde ettiğiniz maskeyi, göz altlarınıza sürmek suretiyle 15 dakika bekleyerek, durulayın.

Gül Suyu ve Muzun Muhteşem Uyumu

muz_maskesi_

Bu maske göz altlarınıza aydınlık sağlayacak, ve tüm göz altı kararmalarınızı ortadan kaldıracak bir etkiye sahiptir. İçeriğindeki A ve E vitaminleri sayesinde göz altlarına hemen nüfuz ederek, saniyeler içine gözle görülür bir parlaklık sağlar. Ayrıca göz altınızda oluşan renk tonu eşitsizliğine de anında etki eder.

Maskeyi uygulamak için, öncelikle  adet muzu soyup, püre haline getirene kadar ezin. Üzerine çay kaşığı Gül suyu ekleyerek, doğrudan göz altınıza sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayabilirsiniz. Bu maskeyi gün aşırı yapabilirsiniz.

Göz Altı Dostu Lahana

lahana_maskesi

Lahana göz altlarının düzelmesine yardımcı olan muhteşem bir sebzedir. İçeriğindeki organik asitler, mineraller, antioksidanlar, amino asitler sayesinde göz altlarına direk nüfuz ederek göz altlarınıza doğal bir ışıltı katar. Bu ışıltı sayesinde göz altlarınız her zaman olduğundan daha sağlıklı ve genç bir görüntüye kavuşacaktır.

Lahana maskesini hazırlarken ilk olarak lahanayı iyice temizleyin. Ardından temizlediğiniz lahanayı suda hafif bir şekilde haşlayın. Haşladığınız Lahananın suyunu bir kaba alarak, gazlı bezleri lahana suyuna batırın. Daha sonra batırdığınız gazlı bezleri göz altlarına yerleştirerek 10 veya 15 dakika bekleyin. Son olarak göz altlarınızı soğuk suyla durulayıp, göz altlarınızdaki ışıltılı görünüme şahit olun.

Çayın En Faydalı Hali; Papatya Çayı

papatya_cayi_

Günlük hayatımızda çok fazla tükettiğimiz  Papatya çayı, sindirim sistemimizi düzenlemektedir. Sindirim dostu olan Papatya çayı göz altlarındaki sorunlar konusunda da oldukça başarılıdır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde göz altlarınızı kısa sürede beyazlamasını sağlayarak, göz altlarınızda oluşan yağ bezelerinin de oluşumunu önler.

Papatya çayı maskesini oluştururken ilk olarak, bir fincan kaynamış suyun içine 3 tatlı kaşığı Papatya çiçeği atarak çay şeklinde demleyin. Ardından suyunu bir kabın içine süzerek içine 1 yemek kaşığı gül suyu ve bal ekleyin. Krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Krem kıvamında olan karışımı göz altlarına iyice yedirerek yayın, daha sonra 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Bu mucizevi göz altı maskesini hafta da 3 defa uygulayabilirsiniz.