Ana Sayfa Cilt Problemleri İfadenize Derinlik Katmak İçin Kaş Bakımınızda Nelere Dikkat Edilmeli

İfadenize Derinlik Katmak İçin Kaş Bakımınızda Nelere Dikkat Edilmeli

120
0

İfadenize netlik kazandıran unsurların başında gelen kaşlar, derin ve çarpırıcı bakış yaratmada önemli bir yere sahiptirler. Bazen bu derin ve çarpıcı bakışları kazanıp yüz ifadelerimize netlik kazandırmak için türlü yollara başvururuz. Bu yolların başında ilk olarak kaş laminasyonları gelmektedir. Kaş laminasyonu bilindiği üzere ince, dökülmüş veya yanlış kaş formuna sahip kaşları, tekrardan eski ve doğal formuna kazandırmak için yapılan dolgunluk efekti veren uygulamadır. Kaş laminasyonları genelde pahalı olmasının yanı sıra, aynı zamanda yapay uygulamalardan biridir. Bu sebepten dolayı kaş laminasyonunda kaşlarınızın istediğiniz formu kazanmaması, yanlış form çizilmesi gibi başlıca sorunlar yaşanabilir. Bu sebepten dolayı yapılması gereken en önemli şey kaşlara uygun ve düzenli bakımın yapılmasıdır. Doğru ve düzenli yapılan kaş bakımı kaşlarınızı besler ve böylelikle dolgun ve hacimli kaşların çıkmasını sağlar. Bu bakımları kuaförde veya güzellik salonlarında yaptırabileceğiniz gibi, evde uygun maliyetler ile kendi kaş bakımınızı oluşturabilirsiniz. Bu gün ki yazımızda Seyrek kaşlar nasıl gürleşir? Evde kaş bakımı nasıl yapılır mı? gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz!

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Yüzünüzdeki ifadeyi destekleyen ve derinlik katan kaşlar, kadın ve erkek açısından da oldukça önem taşıyan bir konudur. Oldukça önemli olan kaşlar, bazen bazı nedenlerden dolayı kaşlar giderek seyrelir ve dökülür. Dökülen bu kaşlar uzun süre yerine de çıkmayabilir. Bunların en temel ana sebebi ilk olarak beslenmedir. Beslenme her zaman olduğu gibi kaş bakımında da önem arz eden bir durumdur. Sağlıklı ve düzenli beslenilmediği taktirde kaşlarda seyrelmeler ve dökülmeler başlar. Bu sebepten dolayı beslenirken, dengeli beslenmeniz gerekir özellikle yeşil yapraklı bitkiler tüketilmesi çok önemlidir buna ek olarak hayvansal ve süt ürünleri de tüketme süreci hızlandıracaktır.

İkinci olarak, saç kıran hastalığıdır. Saç kıran hastalığı, hem kadınlarda hem de erkeklerde büyük sorunlar doğuran bir hastalıktır. Kişinin sosyal hayatını etkileyen bu hastalık, kişilerde çekingenlik ve özgüven düşüklüğüne sebep olur. Vücudun çeşitli yerlerinde oluşan saç kıranlar kaş bölgesinde de oluşmaktadır. Belli başlı yerlerde başlayan saç kıran, tedavi edilmediği taktirde kaş bölümünde ciddi azalmalar meydana gelebilir.

Üçüncü olarak da yaş alma, ileryen zamanlarda insanlar yaşlanabilir bu yüzden de artık vücut kendini fiziksel olarak yenilemez. Bu sebepten dolayı da yaşını almış bir bireyde kaş kılları dökülmeye başlar böylelikle de kaşlarda gözle görülür bir azalma başlar.

Dördüncü ve son olarak da, hormonsal nedenlerdir. Bahsettiğimiz bu hormona bağlı olarak dökülen kaşlar, zamanla daha fazla seyrederek kaşlar yok olabilir. Hormonlara bağlı olan kaş çıkması, böyle bir durumla karşılaştığınız taktirde doktordan yardım alabilirsiniz.

Kısa Sürede Kaşlar Nasıl Gürleşebilir?

Kaşlar kadın ve erkeklerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Kadın ve erkekler de kaşlar dökülmeye başladığı anda, bir özgüven sarsılması yaşanabilir ve bu yüzden çeşitli yollara başvurulabilinir. Bu başvurulan yollar arasında en hızlı, ve en etkili çözüm yolu kaş bakımıdır. Kaş bakımlarını düzenli ve doğru bir şekilde yapıldığı taktirde kısa sürede güçlü sonuçlar verir.

Bu bakımları, güzellik salonları, kaş tasarım merkezleri gibi yerlerde yaptırabilirsiniz. Şayet dışarıda yatırabildiğiniz gibi kaş bakımını kendi evinizde dilediğiniz her saatte yapabilirsiniz.

Kaş bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kaşların temiz tutulmasıdır. Gün içinde yaptığımız makyaj kalıntıları yıkanmadığı taktirde, direk olarak yüzümüzde kalır bu yüzden de kaş

seyrelmeleri ve dökülmeleri başlar bu sebepten dolayı da kaşları makyajınızı çıkardıktan sonra bol su ile yıkayıp temizlemelisiniz.

İkinci olarak da kaş bakımınızı evde yapıyorsanız şayet doğal yada güzellik ürünleri saten yerlerden kaş bakım yağları alabilir yada evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin ; Badem yağı Hindistan cevizi yağı, Lavanta ve Zeytinyağını kaşlarınızın gürleşmesi için kullanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise kaşlarınızı alırken yada aldırırken kaşları yanlış şekilde aldırmayın aksi halde kaşlarınız size küsebilir be bu yüzden çıkmayabilir. Bu noktada kaşlarınızı işinin ehli olan kaş tasarımcılarına emanet ederek kaşlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Son olarak kaşlarınıza kaş kremleri ile masaj yapın. Bu krem ve masajlar kaşlarınızın dökülmesini engelleyerek, yeni kaşların çıkmasını sağlayacaktır. Böylelikle keskin ve kusursuz kaşlara sahip olabileceksiniz.