Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı NORMAL CİLT BAKIMI YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

NORMAL CİLT BAKIMI YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

281
0
NORMAL CİLT BAKIMI YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
NORMAL CİLT BAKIMI YAPILIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Normal cilt bakımı herkesin sahip olmak istediği cilt tiplerinden bir tanesidir. Çünkü yağlı ve kuru ciltler ile kıyaslandığı zaman normal ciltler hem daha kolay bir bakım hem de daha az sıkıntı çıkaran bir cilttir. Fakat bakımın düzenli olmaması ya da eksik olması normal ciltlerin ilerleyen dönemlerde sıkıntı yaşamasına sebep olabilir. Normal cilt tipi bakımı cildin dengesini bozmadan kolay bir şekilde yapılabilir.

Normal Ciltler Nasıl Anlaşılır ve Nelerden Etkilenir

Normal ciltler çok kolay bir şekilde anlaşılabilir. Cildin parlak olması, canlı görünmesi ve renginin doğal olması normal ciltlerin en çok dikkat çeken özelliklerindendir. Normal cilt özellikleri bir diğer ciltler ile kıyaslandığı zaman oldukça cezbedici durmaktadır. Ayrıca normal ciltlerde gözenek bir görünüm de olmaz. Yağlı yüzeyler olmadığı içi parlama ve siyah noktalar da normal ciltler de bulunmayan diğer özelliklerdir. Fakat tüm bunlara rağmen mevsim geçişleri normal ciltleri oldukça etkiler.

Normal Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Normal cilt bakım rutinim nasıl olmalıdır diye düşünüyorsanız odaklanmanız ve yapmanız gereken tek şey cildinizin doğal yapısını korumak olmalıdır. Zaten pürüzsüz ve yağsız olan normal ciltler için cildi dış etkenlerden koruyacak bakım ürünleri tercih edilmelidir. Bakım rutininizi eğer sağlayamazsanız ilerleyen dönemlerde cildinizde farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Normal ciltlerin en büyük sorunlarından olan erken yaşlanma genellikle güneş ışınlarının direk cilde maruz kalmasından gerçekleşmektedir.  Yaşlanmaya karşı almanız gereken önlemler için “Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerileri” yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca normal cilt için bakım ürünleri seçilirken dengeleyici ürünler tercih edilmelidir.

Normal ciltlerde temizleme yapmak oldukça önemlidir. Çünkü yanlış bir ürün kullanımı cildin dengesini bozarak cildinize zarar verebilir. Bu yüzden temizleyici ürünün cildiniz için birebir uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Nemlendirici jeller ve temizleme sütü normal ciltler için en çok önerilen ve tercih edilen temizlik ürünleridir. Ayrıca tonik kullanarak da temizleme işlemi için destek alabilirsiniz. Besleyici ve sıkılaştırıcı tonikler normal ciltlerin temizliklerinde çok kullanılmaktadır.

Normal ciltlerin nemlendirilmesi de cilde oldukça faydalıdır. Krem ya da serumlar cildi nemlendirmek için kullanılabilir. Fakat bu ürünler sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kere kullanılmalıdır. Ayrıca nemlendirme işlemi normal cilt bakımı yapılırken temizleme işleminden hemen sonra uygulanmalıdır. Ayrıca bunlara ek olarak bakımını güçlendirmek isteyen kişiler normal ciltlere özel üretilen peeling ve maske gibi ürünlerini de kullanabilir. Özellikle Peeling cildinizdeki ölü hücreleri temizleme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.