Ana Sayfa Bakım Cilt Bakımı YAŞLANMA KARŞITI BAKIM ÖNERİLERİ

YAŞLANMA KARŞITI BAKIM ÖNERİLERİ

264
2
Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerileri
Yaşlanma Karşıtı Bakım Önerileri

Yaşlanma karşıtı bakım genç görünmek isteyen kadın ve erkeklerin kesinlikle dikkat etmesi gereken bir noktadır. Özellikle kadınlar yaşlılık ve cilt bakımı gibi konulara erkeklere oranla daha önem vermektedir. Yaşlanmanın kaçınılmaz bir gerçek olduğu düşünüldüğü zaman da insanların yaşları ilerledikçe ciltlerine bakım yapması gayet normal olmaktadır. Ayrıca kadınlarda yanlış kozmetik ürün kullanımı yaşları ilerledikçe cildin daha yaşlı görünmesine ve ortaya daha büyük sıkıntıların çıkmasına sebep olan unsurlardandır.

Yaşlanan Ciltler Bize Hangi Belirtileri Gösterir?

Cildinizdeki yaşlanma belirtileri yaşınızdan farklı olarak karşınıza çıkabilir. Yaşlanan ciltleri fark etmenin bazı noktaları bulunmaktadır. Bunlardan en çok görülen ve en çabuk fark edilen belirti ise kırışıklardır. Liflerde meydana gelen yapısal bozukluklar başta yüz olmak üzere vücutta kırışıklar meydana getirir. Buna ek olarak ciltlerde kahverengi lekeler ortaya çıkmaya başlar. Ayrıca yaşlanan ciltlerde kuruma da çok fazla gözüken bir diğer belirtidir. Özellikle bakımsız ciltlerde 20’li yaşların sonunda kaz ayakları çıkarak yaşlılık belirtilerini başlatır.

Yaşlanma Karşıtı Bakım Nasıl Sağlanmalıdır?

İlk olarak 35 yaş üstü kırışıklık kremi kullananlar kremlerin içeriklerine iyi bakmalı ve her kremi kullanmamalıdır. Çünkü yaşlanan ciltlere bakım için her ürün kullanılmamalı aksi takdirde cilde büyük zararla vermektedir. Kullanılan kremlerin gözenekleri sıklaştırıcı özelliği olması gerekmektedir. İnsanlar gözenek genişlemesine önem vermese de gözenekler bizleri oldukça yaşlı gösterebilir. Yaşlanma karşıtı krem kullananlar kremlerin bu özelliği içerdiğine özellikle dikkat etmelidir. Retinol, anti aging bakım yapmak isteyenlerin de cilt bakım listesine girmelidir. Neden mi? Retinol, hücre dokusunun kendini yenilemesine olanak tanıyarak cilt dokusunun genleşmesine yardımcı olur. Bu nedenle içinde retinol içeren kremler kullanılmalıdır. Retinol ile ilgili merak uyandıran diğer sorularınızın cevabını ” Retinol Nedir Ve Neden Kullanılır?” yazımızda bulabilirsiniz!

Yaşlanmaya karşı diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta da siyah noktalardır. Siyah noktalar yanlış beslenmenin bir sonucu olarak vücudumuzda çıkmaktadır. Bakım sırasında insanlar kesinlikle sadece ilaçlara bağlı kalmamalıdır. Bu tarz noktaların oluşmaması için cilt bakımın tam olarak gerçekleşmesi için sağlıklı besinleri de tüketmelidir. Pek çok insan yaşlanma karşıtı krem kaç yaşından itibaren kullanılmalı diye düşünmektedir. Ve bakımlarına 30’lu yaşlardan sonra başlamaktadır. Fakat insan cildindeki kolajen henüz daha yirmili yaşların ortasında azalmaya başlamaktadır. Bu yüzden erken yaşlarda da cilt bakımına önem göstermeniz gerekmektedir.

Eğer ilerleyen yaşlarınızda cildinizde sıkıntı yaşamak istemiyorsanız nemlendirme konusuna oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca nemlendirmek için sadece krem ya da benzeri ürün kullanmamanız gerekiyor. Bol su tüketimi kullandığınız kremleri destekleyecektir. Su tüketmeden kullandığınız kremler cildinizde herhangi bir etki yapmayacaktır. Yaşlanma karşıtı bakım için diğer önemli olan nokta ise sigara, alkol ve şeker kullanımını bırakmanız olacaktır. Çünkü bu ürünler hem kullandığınız krem vb. ürünlerin etkisini azaltacak hem de sağlınıza büyük zarar verecektir.

2 YORUMLAR

Comments are closed.