Ana Sayfa Cilt Uygulamaları DERMAPEN NEDİR VE NEDEN KULLANILIR?

DERMAPEN NEDİR VE NEDEN KULLANILIR?

560
1
Dermapen Nedir ve Neden Kullanılır?
Dermapen Nedir ve Neden Kullanılır?

Dermapen nedir sorusu özellikle 2010’lu yıllardan sonra tüm dünyada merak edilen ve sorulmaya başlanan bir sorudur. Dermapen ile alakalı ilk bilgiler Antik Çin döneminde prenseslerin ciltlerine yaptığı bakımlar ile ortaya çıkmıştır. Her deri tipi için uygun olan Dermapen ayrıca yüz, kol, boyun ve el gibi çeşitli alanlara da uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntem derinin en üst tabakasına herhangi bir zarar vermeden ve iz bırakmadan uygulanan bir cilt bakım yöntemidir. 2011 yılında Amerika’da yapılan araştırmalar ve ortaya çıkan sonuç ile en profesyonel cilt bakım yöntemi Dermapen seçilmiştir. Tüm dünyada da bu yıllardan sonra iyice popüler olmuştur.

Dermapen Nedir, Nasıl Uygulanır ve Acıtır Mı?

Dermapen Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?” başlıklı yazımızda da anlattığımız gibi, dermapen leke tedavisi ve benzer pek sorun için kullanılabilir. Bu yöntem ile amaç aslında cildin doğal olarak yenilenmesine yardımcı olmaktır diyebiliriz. Çünkü bu uygulama ile cilt üzerinde neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçük mikro yaralar oluşturulmaya başlanır. Oldukça fazla oluşturulan bu yaralar cilt üzerinde yapılırken epidermal hasarlar minimum seviyesinde yapılır. Böylelikle doğacak sorunların önüne geçilmiş olunur. Daha sonra ise devreye küçük iğneler girer.

Dermapen Nedir, Nasıl Uygulanır ve Acıtır Mı?
Dermapen Nedir, Nasıl Uygulanır ve Acıtır Mı?

0,5 mm ila 2,5 mm boyutundaki mikro iğneler derinin üst kısmına yerleştirilerek buralarda mikro kanalları oluşturmaya başlar. Bu iğneler 1 cm2’lik bir alanda yaklaşık 250 – 500 tane mikrokanal oluşturabilir. Cildimiz ise kendi açtığımız bu mikrokanalları ciltte oluşan bir yara gibi algılamaya başlar. Bu yüzden de bölgenin iyileşmesi ve eski sağlığına kavuşması için kanal açılan bölgelerde kan dolaşımını arttırır. Böylelikle bölgede kollajen ve elastin ve benzer dolaşım elemanlarını tetikler ve bölgenin yenilenmesini sağlar.

Tüm bunların yanı sıra deri altına iletilmesi için vitamin PRP solüsyonu ve enzimler bu sayede deri altına iletilmektedir. Dermapen öncesi ve sonrası cildinizde ciddi anlamda farklılıklar ortaya çıkaracak ve cildinizi oldukça sağlıklı bir görünüme kavuşturacaktır. Özellikle son on yıldır büyük bir gelişim sağlayan bu uygulama evlerde bile yapılmaya başlanmıştır. Cildinizin kendi kendini yenilediği bu sistem beraberinde Dermapen acıtır mı sorusunu da getirmektedir. Anestezi kremleri uygulanarak cildinizin herhangi bir acı hissetmesi bu sistemler ile engellenmektedir.

Dermapen Yaptıranlar Nasıl Avantajlar Sağlar?

Dermapen nedir sorusundan sonra insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bu yöntemin cilde ve insanlara sağladığı avantajlardır. Bu yöntemin ilk ve en büyük avantajı cildi yenilemesi ve beraberinde de cildi gençleştirmesidir. Ayrıca Dermapen ciltlerdeki kırışıklar ile çözümde de çok fazla tercih edilen ve oldukça başarılı olan bir yöntemdir. Gözenekleri sıkılaştırarak cilde canlı bir görünüm katması da bu yöntemi oldukça tercih edilen bir bakım yapmaktadır. Diğer bir yandan sivilce lekeleri özellikle gençlik dönemlerinden yetişkinlik dönemine kadar insanların canını sıkan bir cilt sorunudur.

Dermapen Yaptıranlar Nasıl Avantajlar Sağlar?
Dermapen Yaptıranlar Nasıl Avantajlar Sağlar?

Dermapen bu anlamda da kullanılarak sivilce lekelerinin kökten çözümüne olanak sağlıyor. Çatlak tedavisinde de kullanılan Dermapen tüm bu saydığımız yöntemleri hem sağlıklı bir şekilde gerçekleştiriyor hem de cildin kendi kendine yenilenmesine olanak sağlıyor. Ayrıca Dermapen nedir sorusu daha geniş alanlara da yayılmış ve bu yöntem saç dökülmesi gibi alanlarda da kullanılmaya başlanan bir yöntem olmayı başarmıştır.

1 Yorum

Comments are closed.