Ana Sayfa Cilt Uygulamaları DERMAPEN UYGULAMASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

DERMAPEN UYGULAMASI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

597
3
Dermapen Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
Dermapen Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Dermapen uygulaması sağlıklı bir cilt bakımı için ve cilt temizliği için son yılların hem en popüler hem de en sağlıklı tercihlerinden bir tanesidir. Tarihsel olarak binlerce yıl öncesine dayanan ve cildin kendi kendini temizlemesini ve bakmasını sağlayan Dermapen pek çok cilt sorunu için kesin çözüm sunmaktadır. Özellikle sivilce ya da yara izi gibi kalıcı olmaya başlayan yüz sorunları önceden estetik ile düzeltilmekteydi. Fakat günümüzde ise gelişen Dermapen tedavisi bu sorunlarda kullanılarak insanları estetik yaptırmaktan kurtarmaktadır. “Dermapen Nedir Ve Neden Kullanılır?” diyorsanız daha detaylı bilgiyi yazımızdan bulabilirsiniz! Bu uygulamayı yapmadan önce bilinmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

Dermapen Uygulaması Yapılırken ve Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermapen öncesi ve sonrası ile bazı dikkat edilmesi gereken noktaları barındırmaktadır. Çünkü hem uygulamanın daha etkili olması için hem de işlem sonrasında sorunların kökten çözüm için bu noktalar dikkat etmek önemlidir. İlk olarak Dermapen uygulamadan önce cilt temizliği gerekmektedir. Başta makyaj artığı olmak üzere cilt üzerindeki kirler uygulamanın yetersiz kalmasına ve hatta başarısız olmasına neden olabilir. Bu uygulama en kesin ve garanti çözümleri her zaman temiz ciltlerde vermiştir.

Dermapen öncesi ve sonrası
Dermapen öncesi ve sonrası

Pek çok insandan “Dermapen yaptırdım ama etkili olmadı” sözlerini bu sebepten dolayı duyabilirsiniz. Diğer bir yandan ise bu uygulamayı gerçekleştireceğiniz cihazın temizliği de oldukça önemlidir. Çünkü iğneler deri altınıza kadar inerek oralarda mikrokanallar açacaktır. Temiz olmayan iğneler buralarda farklı hastalıklar ortaya çıkartabilir ya da cildinizi daha kötü yapabilir. Dermapen leke tedavisi gibi basit yöntemler için evlerde kullanılabilir. Fakat uzmanlar genellikle sadece ilk kısmın evde uygulanmasını ikinci kademeden itibaren bir uzman ile çalışılmasını önermektedir.

Çünkü ikinci kısımda devreye kalın iğneler giriyor ve yanlış kullanım cildinizde kanamalara sebep olabiliyor. Ya da en azından ikinci aşamaya geçilmeden önce evde bu uygulamayı gerçekleştirecek kişiler uzmanlar ile görüşerek onlardan fikir alabilirler. Evde Dermapen nasıl yapılır video ya da blog yazılarına göre hemen bu uygulamaya başlanması kesinlikle önerilmez. Ayrıca bu uygulamayı bir uzmana yaptıracaksanız ise anestezi etkili krem kullanımına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde cildiniz ağrı hissedebilir ve zorlanabilirsiniz. Bu uygulamayı uygulayacak kişiler ortalama 10 seansta sıkıntılarından kurtulabilir. Fakat iki seans arasının en az 1,5 ya da 2 hafta olmasına özen göstermelidir.

Dermapen Uygulaması Yapılırken ve Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dermapen Uygulaması Yapılırken ve Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermapen Hangi Durumlarda Kullanılır? Uzmanlar Neleri Öneriyor?

Dermapen uygulaması genel olarak yüz çevresi için kullanılsa da kol, el ve boyun gibi bölgelerde de kullanılabiliyor. En yaygın kullanım alanlarından bir tanesi sivilce ve güneş lekeleri üzerinedir. Pek çok kullanıcı Dermapen ile bu sorunlarından kurtulduğunu dile getirmiş durumda. Ayrıca erken kullanımı sivilce oluşumunun da önüne geçebilmektedir. Bunlardan farklı olarak yaşlılık, kırışıklık ve dudak kenarı izleri de bu yöntem ile tedavi edilebiliyor.

Bu uygulama ile kesin sonuçlar elde etmek için ilk olarak uzmanlara danışmanız gerekmektedir. Dermapen uygulaması saç dökülmesine kadar pek çok alan için olumlu sonuç doğurabiliyor. İnsanlar uzmanlara danıştığı takdirde bu uygulamayı her türlü yapabilirler. Çünkü Dermapen özünde cildin kendi kendini onarması ve yenilemesidir. Bu uygulama ile sadece cilde dışardan destek sağlanarak bu işlemin hızlanmasına katkı yapılmaktadır.

Dermapen Fiyatları Ne Kadar? 2021 Dermapen Fiyatları

Dermapen Fiyatlandırması uzmanınızın kontrolü sonrası yapılacak olan seans adetine göre belirlenmektedir. Seans ücreti ya da dermapen uygulamasının tamamına bir fiyat teklifi verilecek ilerlenecektir. Dermapen uygulama fiyatı genel olarak 450 TL ile başlayıp 3000 TL civarını bulmaktadır. Belirli dönemlerde olan Dermapan Uygulama Kampanyalarını takip ederek uygun fiyata çözüm önerileri bulabilirsiniz. Dermapen seans ücretlerini öğrenmek için uzmanınız ile görüşüp özellikle uzmanın referanslarında başarılı olup olmadığını incemelenizde yarar var.

3 YORUMLAR

  1. […] “Dermapen Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?” başlıklı yazımızda da anlattığımız gibi, dermapen leke tedavisi ve benzer pek sorun için kullanılabilir. Bu yöntem ile amaç aslında cildin doğal olarak yenilenmesine yardımcı olmaktır diyebiliriz. Çünkü bu uygulama ile cilt üzerinde neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçük mikro yaralar oluşturulmaya başlanır. Oldukça fazla oluşturulan bu yaralar cilt üzerinde yapılırken epidermal hasarlar minimum seviyesinde yapılır. Böylelikle doğacak sorunların önüne geçilmiş olunur. Daha sonra ise devreye küçük iğneler girer. […]

Comments are closed.