Ana Sayfa Cilt Uygulamaları Göz Altı Kırışıklığına Işık Dolgusu İyi Gelir mi?

Göz Altı Kırışıklığına Işık Dolgusu İyi Gelir mi?

93
0

Yaş ilerledikçe vücudun en ince bölgelerinden olan göz altı çevresinde ,rahatsız edecek kırışıklar meydana gelir. Göz altı kırışıklarına karşı evde doğal yöntemlerle ve kozmetik ürünler kullanılıyoruz. Bu yöntemlerin dışında göz altı kırışıklarına karşı uygulanan ışık dolgusunu hiç duydunuz mu? Bu yazımızda son dönemlerde göz altı kırışıklarının giderilmesi amacıyla uygulanan ışık dolgusundan bahsedeceğiz. İyi Okumalar!

Işık Dolgusu Nedir?

öz_alti_isik_dolgusu_yaptiranlar_

Işık dolgusu, zamanla göz altında oluşan morluk, torbalanma, kırışıklık gibi rahatsız edici durumların giderilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Göz altı ışık dolgusu sekiz adet amino asit, hiyaluronik asit, üç adet anti oksidan, mineral, vitamin ve uygulama sırasında ağrı olmaması için lokal anestezik madde içeriğine sahiptir. Işık dolgusu içeriğindeki maddeler sayesinde hücre yenilenmesine yardımcı olarak göz altı çevresinde aydınlanma ve canlandırma sağlar.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?isik_dolgusu_

Göz altı ışık dolgusu uygulanmadan önce kişinin göz altı çevresi özel tonik kullanılarak kir ve makyajdan temizlenip, lokal anestezi uygulanır. Uzman tarafından göz altı ışık dolgusu tek bir noktadan ucu küt olan kanül yardımıyla giriş yapılarak yavaş yavaş doldurulma işlemi uygulanır. Göz altı ışık dolgusu kanül dışında ince iğne kullanılarak da yapılabiliyor. Göz altı ışık dolgusu 20-30 dakika arasında ağrısız bir şekilde yapılır. Göz altı ışık dolgusu diğer uygulamalardan farklı olarak derinin değil kemiğin altına uygulanır.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

 

Göz altı ışık dolgusu kişinin genetik faktörlerine, yaşına, cinsiyetine, ten rengine, cilt yapısına göre değişiklikler göstermesine rağmen 12 ay ile 18 ay arasında kalıyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Nerelere Uygulanıyor?

göz-alti

Işık dolgusu, yüz, boyun, dekolte bölgesi, el, göz altı ve göz çevresinde onarma ve gençleştirme amacıyla uygulanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusunun Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

göz_alti_isik_dolgusu

Göz altı ışık dolgusu tek seansta istenen sonuç vermesinin yanı sıra 3 hafta boyunca uygulanacak 3 seansta da uygulanabilir. Göz altı ışık dolgusunun ikinci ve üçüncü seansta uygulanmasının nedeni kişinin genetik faktörleridir.

Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Öncesinde ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Vücuttaki kan akışını yavaşlattığı ve enfeksiyonlara neden olabilecek alkol, sigara, tütün ürünleri ışık dolgusu işleminden 2 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Göz altı ışık dolgusu işleminden önce işlemi yapacak uzmana kullanılan kan sulandırıcı ve diğer ilaçlar gösterilmelidir.
Göz altı ışık dolgusu işlemi yapıldıktan sonra buz konulur. Işık dolgusu yapan kişi ilk gün sıcak banyodan ve ilk iki gün aşırı yüz mimiklerinden uzak durmalıdır. Işık dolgusu işleminden iki hafta sonra kişi aşırı hareket gerektiren spordan ve aşırı soğuk veya soğuktan kaçınmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları Nelerdir?

Göz altı ışık dolgusu işlemi uygulandıktan sonra kişinin göz çevresinde 2-3 içerisinde geçecek kızarıklar yaşanır. Kızarıkların yanı sıra nadiren de olsa kişinin göz çevresinde 2-3 hafta sürebilecek morarma meydana gelebilmektedir. Göz altı ışık dolgusunu uzman bir doktor tarafından yapılması gözünüzde yaşanabilecek geçici veya kalıcı yüz felci, körlük yaşamanızı engeller.

Göz Altı Işık Dolgusu Ağrı Yapar Mı?

isik_dolgusu_nedemek

Uzman tarafından10-30 dakika arasında gerçekleştirilen göz altı ışık dolgusunda düşük oranda lokal anestezi kremi uygulandığından dolayı kişi hiçbir ağrı hissetmez.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatı Ne Kadardır?

Gideceğiniz uzmandan uzmana farklılık gösterebilen göz altı ışık dolgusu fiyatı 1.700-3500 lira arasında değişmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusunu Kimler Yaptırır?

Göz altı ışık dolgusunun içeriğindeki maddelere karşı alerjisi olmayan 18 yaşından büyük her insan yaptırabilir.