Ana Sayfa Uncategorized Herkesin Korkulu Rüyası Haline Gelen Gözenekler Neden Olur?

Herkesin Korkulu Rüyası Haline Gelen Gözenekler Neden Olur?

130
0
gozenek_neden_olur

Gözenek sorunu birçoğumuzun yaşadığı yada halen yaşamakta olduğu cilt problemlerinin başında gelmektedir. Kadın ve erkeklerin ortak cilt problemlerinden olan gözenek sorunu, gözenek sorunu yaşayan kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine ve kendini kötü hissetmesine sebep olabilir. Psikolojik ve fiziksel olarak problem teşkil eden bu cilt hastalığını hızlı bir şekilde tedavi ederek, gözenek sorunu yaşayan kişinin hem görüntü olarak gözeneklerden kurtulması sağlanır, hem de ruhsal olarak kişinin özgüveninin eski haline dönmesi sağlanır.  Kişinin hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyileşmesi için, medikal estetik yöntemlerinin yanı sıra, aynı zaman da doğal yöntemlerde mevcuttur. Bu gün ki yazımızda ise sizler için gözenek geçiren yöntemleri derledik. Hepinize iyi okumalar dileriz! 

Gözenek Nedir?

gozenek_nedir

Gözenekler bilimsel açıdan, cildimizde yer alan kıl köklerinin kökünde yer alan birer keseciktir. Ciltte yer alan bu kesecikler cildin hava almasını sağlayarak, daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmamızı sağlar.  

Kıl köklerinde mevcut olan bu gözenekler, cildin alt yüzeyindeki  bulunan vücut sıvılarının yukarıya çıkması ayni zamanda yüzeyden içeriye de yağ akışının devam etmesi sağlanır. Bu şekilde cildiniz daha sağlıklı ve daha parlak bir görüntüye sahip olmuş olacaktır. 

Bu parlak ve sağlıklı görüntüye sahip olan cildin sırrı gözeneklerde yatmaktadır. Sıklıkla ve düzenli bir şekilde temizlenen cilt,  gözenek sorunu asla yaşanmamaktadır. Böylelikle ciltte doğal bir görüntü oluşur. Cildinizin doğal görüntüye sahip olması için mutlaka gözeneklerinizi temiz tutmalısınız. 

Gözenekler Neden Olur? 

gözenek_

Gözenekler belli sebeplerden dolayı kolaylıkla tıkanan ve gözenek yüzeyleri büyüyebilir. Bunun en önemli nedeni iyi temizlenmemesidir. Gün içinde ya da akşamları dışarıya çıktığımızdan dolayı, yaptığımız makyaj ve kirli hava koşulları gözeneklerimizde tıkanmaların oluşmasına neden olabilir Tıkanan gözeneklerin yüzeyleri büyüyerek gözenek sorunlarının baş göstermesine neden olur.