Ana Sayfa Uncategorized Mucizelerle Dolu Evde Siyah Nokta Maskesi Tarifleri

Mucizelerle Dolu Evde Siyah Nokta Maskesi Tarifleri

63
0
dogal_siyah_nokta_maskesi_

Yüzün alın, çene, burun bölgesi ve cildin birçok yerlerinde oluşan siyah noktalar oldukça rahatsız verici görünür. Dış görünüşü etkileyen siyah noktaların giderilmesi için evde siyah nokta maske yapımı ile bu konuda çözüm bulabileceksiniz. Sizler için birbirinden etkili 4 ev yapımı siyah nokta maskesi ile siyah nokta sizlere rahatsız vermeyi mecburen bırakacaktır.

Evde Siyah Nokta Maske Yapımı İçin Tarifler

1-) Bal Siyah Nokta Maskesi Tarifi

bal_siyah_nokta_maskesi_

Antibakteriyel özelliği sayesinde cilt üzerindeki ölü derilerden arındırıp temizleyen bal ve limon, cildin nemlendirilmesine, yağ dengesinin sağlanmasına, yaşlanma belirtisi kırışıklara, siyah noktalar gibi birçok cilt sorununa karşı etkili bir üründür. Evde siyah nokta maske yapımında kolayca yapabileceğiniz bu maskeyi düzenli kullanarak siyah nokta sorununuza çözüm bulabileceksiniz.

Bal Siyah Nokta Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

30 gram bal 
Yarım Limon

Bal Siyah Nokta Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kap içine bal ve limonu döküp, karıştırın. Ellerinizi temiz şekilde yıkadıktan sonra hazırladığınız kürünüzü siyah nokta olan çene, burun, alın gibi bölgelere 3 dakika boyunca masaj şeklinde hafif şekilde uygulayın. İşlemi tamamladıktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz. Siyah nokta olan bölgeler dışında kalan göz çevresinde morarma ihtimaline karşı uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. İsterseniz balı tek başına da kullanabilirsiniz.

2-) Yumurta Akı Siyah Nokta Maskesi Tarifi

yumurta_siyah_nokta_maskesi_

Siyah nokta sorunu yaşayan kişiler için bulunmaz bir nimet olan yumurtanın cilt üzerinde oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Örneğin cildi sıkılaştırması, derinlemesine temizlemesi, gözenekleri küçültmesi, fazla yağı yok etmesi, sivilceleri ve sivilce izlerini azaltması bunlardan birkaçıdır. Yumurta akı ve şeker kullanarak yapacağınız doğal siyah nokta maskesi ile siyah nokta sorununuza çözüm bulabileceksiniz.

Yumurta Akı Siyah Nokta Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

1 adet yumurta akı

1 tatlı kaşığı toz şeker

Yumurta Akı Siyah Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Temiz bir kap için yumurta akı ve şekeri ekleyip, iyice karıştırın. Hazırladığınız doğal siyah nokta maskesini yüzünüzde siyah nokta olan alın, burun, çene gibi yerlere uygulayabilirsiniz. Siyah nokta olan bölgelerde 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

3-) Karbonat Siyah Nokta Maskesi Tarifi

karbonat_siyah_nokta_maskesi_

Sağlık açısından birçok faydası bulunan karbonat, cildi sıkılaştırır, ciltteki ölü hücreleri, kirleri temizlemeye yardımcı olarak siyah nokta oluşumunu engeller. Karbonat ile hazırlayacağınız doğal siyah nokta maskesi ile siyah nokta sorununuza çözüm bulabileceksiniz. Karbonat saf şekilde kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da cildin Ph dengesinin bozup, cildi kurutma ihtimalidir.

Karbonat Siyah Nokta Maskesi İçin Gereken Malzemeler

2 tatlı kaşığı toz karbonat

3 yemek kaşığı süt

1 tatlı kaşığı limon

Karbonat Siyah Nokta Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Küçük bir kap için önce toz karbonatı ve limonu dökün ardından krema kıvamı elde edinceye kadar kaşık kaşık süt ekleyip karıştırın. Krema kıvamını elde ettiğiniz doğal siyah nokta maskesini, siyah noktaların bulunduğu alın, çene, burun gibi bölgelere yavaşça sürebilirsiniz. Yüzünüze sürdüğünüz maskeyi 10 dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz.

4-) Türk Kahvesi Siyah Nokta Maskesi

türk_kahvesi_telvesi_siyah_nokta_maskesi_

Atasözünde içince kırk yıl hatrı olduğu söylenen kahvenin dibinde kalan telvenin siyah noktalar için etkili olduğunu biliyor muydunuz? Türk kahvesinin telvesini çöpe atmak yerine evde siyah nokta maskesi yapımında kullandığınızda cildiniz üzerinde birçok değişimi gözle görecek şekilde fark edeceksiniz. Telvenin faydaları arasında ciltteki ölü derileri temizleyip siyah nokta oluşumunu engeller, cildin sıkılaştırıp sağlığını korunmasına yardımcı olur, cildin nem ihtiyacının karşılanmasını sağlar.

Türk Kahvesi Siyah Nokta Maskesi İçin Gereken Malzemeler

2 tatlı Türk kahvesi telvesi

2 tatlı kaşığı zeytinyağı

Türk Kahvesi Siyah Nokta Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kap içine 2 tatlı Türk kahvesi telvesi ile 2 tatlı kaşığı zeytinyağını ekleyip, karıştırın. Hazırladığınız siyah nokta maskesini, siyah noktaların olduğu çene, alın, burun bölgesine daha etkili sonuç almak için masaj yaparak sürebilirsiniz. Maskenizi 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.